Sağlık

Bu üç dakikalık egzersiz spor salonunda geçirilecek yarım saate bedel

Eğer spor salonuna gidecek zamanınız yoksa ve buralara para yatırmak istemiyorsanız bu içerik sizin için.

Biliyorum siz de bir gazla spor salonuna üç aylık kayıt olup ‘’Acaba ne kadar gidersem paramı çıkarırım’’ dediniz. Siz de o soğuk kış akşamlarında ‘’Şimdi kim spor salonuna gidecek’’ diye kendi kendinize dellendiniz. Ancak merak etmeyin, bu içerikle beraber artık bunlara gerek kalmayacak. Evinizin sıcak ortamında da spor salonu seviyesinde çalışabileceksiniz.

Avustralyalı Fizyoterapist Kusal Goonewardena’ya göre, sıkıştırılmış bir şekilde antrenman yaptığınızda, spor salonundaki yarım saate bedel gelişebiliyorsunuz. Avustralyalı atletlerle çalışan Kusal, ‘High İntensity İnterval Training’ (‘Aralıklı Yüksek Yoğunluklu Antrenman’ olarak çevirebiliriz) adını verdiği bu programla insan vücudunun dayanma gücünü %85 oranında zorlayabiliyor. Hem de sadece üç dakika içerisinde.

Bu antrenman zıplama, koşma ve ipe tırmanma gibi beden ağırlığının kaldırıldığı hareketleri kapsıyor. Aralıklı Yüksek Yoğunluklu Antrenmanıyla 20 ile 40 saniye arasında hareket yapılıyor ve kısa bir zaman dinleniliyor. Bu rutin 10 kere tekrar ediliyor. Ayrıca bulgulara göre bu antrenman yağ yakmak için de epey kullanışlı.

İşte yapmanız gereken hareketler:

Kaynak: https://www.dailystar.co.uk/diet-fitness/649134/Three-minute-HIIT-workout-how-to-lose-weight

Daha fazla göster

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: