İlginç Bilgiler

Zor Durumlarda Hayatınızı Kurtaracak 7 Kolay Hareket

Her şeyin mümkün olduğu, kendinizi bir aksiyon film senaryosunda bulabileceğiniz bir zamanda yaşıyoruz. En iyi veya en kötü taraf, beklenmedik olayların meydana geleceğini asla bilemezsiniz. Fakat yaptıklarında, hazırlıklı olun.

Karafil.com, sorunlarınızdan kurtulmak ve film benzeri maceralarda başarılı olmanıza yardımcı olmak için film benzeri püf noktaları listesi hazırladı. Hiç bunlardan herhangi birisini denedin mi?

1.Kelepçeye ince ve küçül bir alet koyun

Bu, bir kitleyi etkilemek için güzel bir büyü püf noktası olsun isterse gerçek bir ihtiyaç bulursanız bile kelepçe almanıza yardımcı olur. Gerekli tek araç maçtır. Biraz hafifçe düzleştirin (dişleriniz işi iyi halledecek). Resmi resimde gösterildiği gibi deliğin içine sokun. Gitmekte özgürsün!

2.Değerli şeyleri gizlemek

Gizliliğinize muhtaç para veya değerli belgeleriniz varsa, burada sizin için kolay bir DIY fikriniz var. İhtiyacınız olan tek şey bir sandalye, çekiç, bazı çiviler ve lastik bantlar. Sandalyeyi ters çevirin ve tırnaklarını bir kutu şeklinde sandalyeye çekin. Tırnak uçlarını hafifçe bükün. Lastik bantları resme göre uzatın ve paranızı altına kaydırın.

3.Plastik kelepçeden kurtulmak

Muhtemelen beyaz plastik kelepçeyi (kablo kravatları da denir) normal kelepçe olarak kullandınız. Elleri sıkı bir şekilde sıkıyorlar ve birisi onları birileri kesmedikçe onları geri almanın imkânsız olduğunu varsayacak. Çok hızlı değil. Onlardan kolayca kurtulabilirsiniz. Ellerinizi başınızın üstünden kaldırın ve ardından hızla aşağı çekin ve aynı anda kollarınızı açın. Ağrıya neden olacak, fakat elleriniz açılacak.

4.Gizli bir mesaj gönderme

Boş bir kağıt parçası, beyaz bir boya kalemi ve bir işaretçiye ihtiyacınız olacak. Mesajınızı beyaz mum boya ile kağıda yazın. Tamamen boş görünecektir. Birisi okumak istediğinde, işaretçiyle üzerine renk atabilirler. Mesaj büyülü görünecek! Bu yeterli değilse, çeşitli görünmez mürekkepleri limon suyu ve kabartma tozu kullanarak nasıl yapacağınızı öğrenin.

5.Bir kapı monitörü kurma

Eğer birisinin odanızın içinde olup olmadığını kontrol etmeniz gerekiyorsa ancak fantezi araçlarınız yoksa, bant ve ip alın. Sadece bir parça tel sarmalayın, böylece kapının biraz üzerine asılır. Birisi kapıyı açtığında veya kapıyı açtığında, dize kapı ile eşiğin arasında sıkışıp kalır. Artık gizliliğinizi korumak için ek adımlar atmanız gerekip gerekmediğini biliyorsunuzdur.

6.Kodlanmış bir mesaj oluşturma

Kodlanmış bir mesaj (ihtiyaç mı yoksa eğlenceli bir oyun mu?) göndermeniz gerekirse, basit bir yansıtma yöntemi kullanabilirsiniz. A ile M harflerini tek bir satırda yazın. A’dan M’ye kadar olan satırın altına, N’den Z’ye harfler yazınız. Ardından, mesajınızın her harfini 2 satırın ters mektubuna çeviriniz. “Merhaba” “uryyb” olur.

7.Su geçirmez kibrit

Sık yürüyüşçüler olanlar su geçirmez kibrit ihtiyacını anlayacaktır. Hiçbir şey, yağmurda saatlerce yürüyüş yapmaktan ve kampına vardığınızda ateş yakmak için kuru eşleşmeler bulmaktan daha kötü değildir. Yürüyüşten önce yapmanız gereken tek şey oje veya balmumu ile bazı kibritler boyamaktır. Onları baştan ayağa veya sadece ucu boyayabilirsiniz.

Daha fazla numara biliyor musun? Kişisel olarak bunları kullandınız mı? Yorumları bizimle paylaşın.

Daha fazla göster

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: