İlginç Bilgiler

Google Maps’in yakaladığı 10 ilginç fotoğraf

Google Maps ile tüm dünyayı kuş bakışı olarak görebilirsiniz. Durum böyle olunca birçok kullanıcı zamanlarını garip ve esrarengiz şeyleri aramakla geçirmiş. İşte bulunan en ilginç görüntülerden 10 tanesi.

10. Dağdaki Coca Cola simgesi

Coca Cola’nın 100. yılı şerefine Şile’de bir dağa kazıdığı logosu.

9. Antarktika’nın gizemli piramit

Bu piramit benzeri yapının kökeni ile ilgili birçok spekülasyon dolaşmakta. Bazıları bunun Atlantis uygarlığının bir eseri olduğunu düşünürken bazıları da Nazilerin Antarktika’da kurduğu bir üs olduğunu iddia ediyor.

8. Ayak izi şeklindeki labirent

İngiltere, Hampshire yakınlarındaki bu labirent ayak izi şeklinde tasarlanmış.

7. Uzaylı kedi

‘’Uzaylı kedi’’nin yaklaşık 9,000 yaşında olduğu tahmin ediliyor. Dünyanın en kuru yeri olarak bilinen Atacama Çölü’nde buluyor.

6. Tuz gölleri

Fotoğraf bir sanat eserini andırsa da aslında havuzların kuş bakışı çekimi. Fotoğrafta gördüğünüz her yuvarlak şekil aslında içinde tuz bulunan birer havuz.

5. Kıbrıs’taki Türk bayrağı

Listemizin favorilerinden. Girne Dağları’ndaki ‘’Ne Mutlu Türküm Diyene’’ yazısı.

4. Uzaylı gemisi

Gerçek bir uzay gemisine benzese de aslında Texas’daki ‘’Futuro House’’lardan biri. Bu evler 1960 yıllarındaki popüler ufo furyasından etkilenerek inşa edildi. Şu anda Amerika’da 30 tane bulunuyor.

3. Antarktika ve Güney Amerikayı ayıran iz

Bazı bilim insanları bu iki kıtanın bir meteorla ayrıldığını düşünüyor. Kıtaların arasındaki koyuluğa dikkatli bakın sebebini anlayacaksınız.

2. Avustralya’daki el sallayan adam

Bu el sallayan adam aslında Avustralya, Altın Sahil’de bulunan bir duba.

1. Dev yengeç

İngiltere, Kent şehrinin kıyısında çekilen bu fotoğraf internete koyulur koyulmaz viral oldu. Hatta yengeç benzeri bu cisme isim bile takıldı : ‘’Crabzilla’’.

Daha fazla göster

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: