İlginç Bilgiler

Eğer bu üç dili öğrenirseniz hayatınız garantilenecek

İngilizcenin artık tek başına yetmiyor. Dünya ile entegre kalmak için insanların artık daha fazla çaba göstermesi gerekiyor.

Dilimizde bir dil, bir insan diye güzel bir söz var. Gerçekten de dil bilmek içimizden adeta bir insan daha çıkartıyor ve ufkumuzu genişletiyor. Zaman artık bu özdeyişimizi hayatımızın büyük bir parçası yapma vakti. Çünkü son yapılan araştırmalar gösteriyor ki insanların dünyadaki gelişmeleri yakından takip edebilmesi ve piyasaya daha hâkim olabilmesi için ana dili dışında (Elbette İngilizce dışında) üç dil daha bilmesi gerekiyor.

Araştırmalara göre bir bireyin yeni dünyaya ayak uydurabilmesi için Fransızca, Almanca ve Mandarin dilini bilmesi gerek. Fransızca ve Almancayı zaten çoğu kişi tahmin etmiştir, ancak nedir bu Mandarin? Bu dil Çincenin en çok kullanılan lehçesidir. Mandarinin Pekin lehçesi tıpkı bizim İstanbul lehçesinde olduğu gibi Çin’in resmi dili olarak kabul edilmiştir.

Kaynak: https://www.indy100.com/article/languages-most-useful-future-learning-children-french-german-mandarin-survey-centre-economics-8137896

Daha fazla göster

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: