Sağlık

Daha uzun yaşamak istiyorsanız bu 5 alışkanlığınızı bırakın

Modern yaşamla birlikte hemen her şey pratikleşti ve hızlılaştı. Bu işten en çok nasiplenen sektör ise yiyecek sektörü. Hemen her yerde gördüğümüz fast-food dükkanları da bunların göstergesi. Ancak tahmin edebileceğiniz gibi bu restoranlarda hazırlanan yemekler sağlığımıza bir hayli zararlı. Aşağıdaki tavsiyeler de bu konuya dikkat çekiyor ve acilen bırakmanız gereken alışkanlıkları sıralıyor.

5. Abur-cuburu bırakın

Özellikle paketlenmiş cipslerin insan sağlığı için oldukça zararlı olduğu söyleniyor. Çünkü bu cipsler genelde GDO’lu patateslerden üretiliyor ve içinde yapay renklendiriciler var.

4. Dışarıdan sipariş edilen yiyecekler

İnsanlar dışarıdan sipariş ettikleri yemekler üzerinde daha az kontrol sahibi olurlar. Ayrıca bu yemeklerde sodyum oranı da fazladır.

3. Daha az tuz tüketin

Bir insanın alması gereken günlük sodyum miktarı 2300 miligramdır. Ancak fast-food yemeklerinde bu oran bayağı bir aşılır. Araştırmalara göre ortalama bir insan günlük 3500 miligram alıyor.

2. Meşrubatı bırakın

Yapay tatlandırıcılı yiyecek ve içecekler kalp krizine ve erken yaşlanmaya sebebiyet vercek hastalıkları zincirini başlatabiliyor.

1. Daha az alkol için

Kanserin bir numaralı sebeplerinden biri alkoldür. Olabildiğince az için ya da tamamen bırakmayı deneyin.

Kaynak: https://nypost.com/2017/12/27/5-habits-to-avoid-if-you-want-to-live-longer/

Daha fazla göster

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: