Eğitim

Normalden daha zeki olduğunuzu gösteren 9 işaret

Tam bir ölçü yapılamasa da araştırmalar normal insanlardan daha zeki olduğunuzu gösteren birçok küçük ayrıntı var.

Öncelikle şunu söylemeliyim ki burada gördüğünüz işaretlere sahip olmanız dahi olduğunuzu değil, sadece normalden daha zeki olduğunuzu gösteriyor. Yani millete bu içeriği gösterip hepiniz gerizekalısınız bir tek ben zekiyim demeyin arkadaşlar.

1. Yenilikçi olmak

Aratırmalara göre yeniliklere muhafazakâr görüşlerinden ötürü kapalı olan insanlar, yenilikçilere göre daha az zeki oluyorlar. Örneğin yapılan ABD’de yapılan bir araştırmaya göre ülkede muhafazakâr insanların IQ’su 95 iken daha “liberal” olanların ortalaması 106’dır.

2. Anksiyetiye yatkınlık

İleride belirebilecek tehlikeleri gereğinden fazla önemsemek ve bunu dert edinmek yüksek zekanın bir göstergesi olarak kabul ediliyor. Bu anksiyetik durum kulağa hoş gelmese de mükemmel bir hayatta kalmak için elzem olan yeteneklerden biri.

3. Akıl hastalıklarına yatkınlık

IQ seviyesi yükseldikçe akıl hastalıklarına yakalanma şansı da artıyor.

4. Güvenilir olma

Zeki insanlar diğerlerinden daha güvenilir oluyorlar. Ayrıca mutlu olmak ve motivasyon konusunda da daha başarılılar.

5. Yalnızlık

Araştırmalar gösteriyor ki zeki insanlardan insanlarla her zaman bir arada olmaktansa değerli yalnızlığı tercih ediyor.

6. Tembellik

Bill Gates bir keresinde şöyle demiştir: “Zor işleri her zaman tembel insanlara veririm. Çünkü onlar o işi yapmanın kolay bir yolunu bulabilirler.”

7. Gece kuşu

Zeki insanlar gece yatağa geç girip geç kalkmayı severler. Ancak bu durum başarılı insanların neden genelde erken kalkmayı sevdiklerini açıklamaz. Kim bilir belki başarılı olmak IQ ile çok da bağlantılı değildir.

8. Kara mizah

Kara mizahın anlaşılması genelde zordur. Ayrıca gülmek için sağlam bir mide gerekir. Araştırmalara göre bu türden mizahtan hoşlanıyorsanız zeki olma ihtimalinizi yüksek.

9. Yaratıcılık

Herhalde en rahat tahmin edebileceğiniz madde bu. Zeki insanlar diğerlerine göre çok daha yaratıcıdır ve kendi çözümlerini kendileri üretir.

Kaynak: https://www.indy100.com/article/intelligence-signs-average-above-smart-normal-levels-studies-research-7755311

https://storia.me/@Nactrem/normalden-daha-zeki-oldugunuzu-2ahpkx

Daha fazla göster

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: