Yaşam

Hayatta başarısız olmak için yapmanız gereken 6 şey

Evet bu içerik siz başarısız olmak isteyen arkadaşlarımız için. Bu listedekileri yaparsanız başarı denen nalet şey hiç kapınıza uğramayacak.

Yeni yıla girdik. Haliyle yeni yıl yeni ben diyen milyonlarca insan önüne birçok hedef koydu. Spor salonları doldu taştı. Kişisel gelişim kitapları yok satmaya başladı. Ancak tabi herkes bu insanlar kadar optimist değil. Bazıları hayatta kaybeden olmak istiyor! Aşağıdaki maddelerde de bunun için yapmanız gerekenler var. Kolay gelsin…

6. Geçmişinizin tahlilini yapmayın

Şirketiniz muhtemel geçen sene ne yapıp yapmadığınıza zaten bakıyor. Ancak kendinizi geliştirmek istemiyorsanız, kesinlikle geriye dönüp hatalarınızı ve başarılarınızı gözden geçirmeyin ve başarısızlıklardan ders çıkarmaya çalışmayın.

5. Hedef koymak

Hedef koymak başarmanın yarısıdır. Bu sebeple sakın uzun dönemli ayrıntılı planlar yapmayın. Hedefe giderken karşınıza çıkan ilk engelde de hemen vazgeçin.

4. Sürekli çalışın kendinize vakit ayırmayın

Başarılı insanlar kendilerine mutlaka zaman ayırır ve hobilerle uğraşırlar. Bu sebeple başarısız olmak istiyorsanız durmadan çalışın ve sakın hayattan zevk almaya çalışmayın.

3. Sürekli “online” olun

Kafa dinlemek için sakın telefonunuzu kapatmayın. Sürekli sosyal medyada başkalarının hayatlarını kıskanın.

2. Sevdiklerinizi ihmal edin

Sakın ola sevdiklerinize vakit ayırayım demeyin. Sürekli işinizi bahane edip onları ekin. Etrafınızdaki arkadaş ağını tamamen söküp atın ki yardım istediğinizde kimse yanınıza gelmesin.

1. Kimseye teşekkür etmeyin

Başarılı insanlar zor zamanlarda kendilerine yardım insanları asla unutmazlar ve onlara minnettarlıklarını gösterirler. Eğer başarısız olmak istiyorsanız sakın bunları yapmayın. İnsanları kullanılmış gibi hissettirin ki bir daha size yardım etmesinler.

Kaynak: https://storia.me/@Nactrem/hayatta-basarisiz-olmak-icin-qwsej

Daha fazla göster

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: