İlginç Bilgiler

Vikipedi’de bulabileceğiniz tüylerinizi ürpertecek 10 bilgi

Vikipedi doğru yanlış binlerce sayfa bilgi barındırıyor. Bazı sayfaları var ki insanın uykularını kaçıracak cinsten. Gerçi bizim ülkemizde girişi yasak. Fakat yurt dışındaki okuyucularım doya doya okuyabilirler…

10. Sessiz ikizler

June and Jennifer Gibson birbirlerinden başka kimseyle konuşmayan ikizlerdi. Suça bulaşan kardeşler tam 11 yıl psikolojik tedavi gördüler. Daha sonra kardeşlerden biri diğerinin normal bir hayat yaşaması için intihar etti.

9. Maura Murray’ın kayboluşu

Talihsiz kadın 2009 yılında hiçbir iz bırakmadan kayboldu. Polis kadını hiçbir zaman bulamadı. Fakat konumuz bu değil Kayboluşundan bir sene sonra 112Dirtbag adındaki bir hesaptan youtube’ye aşağıdaki video yüklendi.

Bu videoyu daha da ürkütücü yapan şey 112’nin Maura’nın kaybolduğu yolun numarası olması ve babasının kızınızı kim kaçırmış olabilir sorusuna “she may have been kidnapped by some dirtbags” yani ‘’kızım bazı pislik torbaları tarafından kaçırıldı’’ demesi. Bunun bir gönderme mi yoksa basit bir tesadüf mü olduğu hala bilinmiyor.

8. Sıradışı ölümler listesi

Oldukça bağımlılık yapan bir liste. İnsanın okudukça okuyası geliyor. 21. yüzyıla ait liste düzenli olarak güncelleniyor.

7. MKUltra Projesi

Stranger Things dizisini bilen bilir. İşte o dizinin konusu bu projeden esinlenilmiştir. CIA özellikle 1950’li yıllarda zihin kontrolü üzerine birçok deney yapmıştır. Bu deneylerde kullanılan deneklerin çoğunun rızası dahi yoktu.

6. Joyce Vincent

Oldukça dramatik bir hikâyenin kahramanı. Kadın 2003 yılında ölüyor. Fakat ölümü ancak 2006 yılında fark ediliyor. Talihsiz kadın yanı başında henüz açılmamış hediye paketleriyle bulunmuş ve üç yıl boyunca ailesi ve sevdikleri dahil kimse yokluğunu fark etmemiş.

5. Evrenin sonu

Belki de Vikipedi’deki en korkunç makalelerden. Yaşadığımız evrenin sonunun nasıl olacağını okumak insanın tüylerini ürpertiyor.

4. Max Headroom yayını

Amerika’nın büyük kanallarından WGN’nin yayını kesilir ve Max Headroom maskesi takan bir adam yayına girer. Garip hareketler yapan ve sesler çıkartan adam reji araya girene kadar yayında kalır. Hatırlarsanız daha önceki bir listemde bu ürkütücü olaydan bahsetmiştim. Videoyla beraber daha ayrıntılı bir açıklama istiyorsanız aşağıdan bakabilirsiniz.

3. Lizzie Borden

Kendisinin işleyip işlemediği hala belli olmayan bir cinayet öyküsünün kahramanı. Lizzie evdeyken hem annesi hem de babası acımasızca baltayla katledilir. Şüphelerin en fazla toplandığı kişi olan Lizzie gözaltına alınır. Fakat halk kendisine beklenmedik bir destek verir. Çünkü babası herkes tarafından cimri ve zengin bir bankacı olarak tanınıyordur. Ayrıca feminist hareket de Lizzie için sokaklardadır. Kadın en sonunda delil yetersizliğinden suçsuz bulunur. Cinayetleri kimin işlediği hala kesin olarak bilinmemektedir.

2. Siyah gözlü çocuklar

Vikipedi’ye göre bu varlıklar çocuk kılığına girmiş bazı kötü niyetli varlıklardır. Genellikle altı ile on altı yaşları arasında görünürler. Derileri oldukça açıktır ve gözlerinin içi ürkütücü biçimde simsiyahtır. Bu fenomen ABD’de 1990’ların sonlarında oldukça popüler olmuştur.

1. Fred ve Rose West cinayetleri

West çifti kendi kızları da dahil en az 10 genç kızı öldürmüştür. Ölümden önce ise kurbanlarına yaptıkları şeyler kelimenin tam anlamıyla korkunç. Cani karı koca kızları kaçırdıktan sonra, bir tecavüz ve işkence zincirinden sonra öldürülüyordu.

Kaynak: https://www.buzzfeed.com/crystalro/scary-wikipedia-pages-that-will-make-you-never-want-to?utm_term=.dm81oWNGx#.nmKj1P5Vl

Daha fazla göster

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: