Diğer

6 maddede psikopatı tanıma rehberi

Psikopat eğilimler size sandığınızdan çok daha normal gelebilir. Bu sebeple etrafı gözlemleyip iyi tespit yapmak mantıklı bir hareket olacaktır.

Aslında etrafımızda sandığımızdan çok daha fazla psikopat karakterde insan var. İşin korkunç yanı bunları ayırt etmek sandığınızdan çok daha zor. Zira psikopatlar çoğu zaman kendilerini çok iyi maskeler ve saklarlar. Bu sebeple eğer bir iş arkadaşınızın psikopat olduğunu düşünüyorsanız aşağıdaki maddeler size epey yardımcı olacaktır.

6. Aşırı öz güvenlidirler

Burada bahsettiğim şey büyük işler yapmak elini taşın altına sokma cesareti göstermek değil. Psikopat insanlar inanılmaz derecede özgüvenlidir. Onlar için girilmeyecek risk yoktur. Her zaman önde olmak ve lider olmak isterler.

5. Samimiyetsizlik

Buna gösterilecek en iyi örnek 1941 yılında bir babanın psikopat kızı hakkında söylediği şu sözler olacaktır: “Kendimi ne kadar zorlarsam zorlayayım kızımı anlayamıyorum. Bu onun kötü bir şey yapıp yapmamasıyla alakalı değil. Kendisi olabilecek en normal yüz ifadesiyle yalan söyleyebiliyor ve bundan hiç rahatsızlık duymuyor.”

4. Egozentrik

Bu kelimenin Türkçe anlamı “beniçincilik”tir. Yani bir psikopat hemen her şeyin kendi için olduğunu ve yapıldığını düşünür.

3. Hitabet yetenekleri inanılmazdır

Çoğu zaman hazır cevap ve komik olurlar. Bu sebeple çoğu zaman insanların gözüne çekici ve karizmatik görünürler. Ayrıca kendilerini sunmada birer ustadırlar.

2. Empati yoksunluğu

Kendilerini başkalarının yerine koyamazlar. Eğer aile üyeleri gibi yakın kişilere değer veriyorlarsa bu onları “işe yarar” gördüklerindendir.

1. Hemen sinirlenirler

En ufak bir olay onları sinirlendirip çileden çıkartabilir. Örneğin yatılı akıl hastanelerinde kişisel alanları işgal etme sebebiyle çıkan kavgalar epey normal karşılanır.

Kaynak: https://www.indy100.com/article/psychopath-test-hare-checklist-coworkers-signs-symptoms-8122846

Daha fazla göster

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: