Yaşam

Dünyada insanların en mutlu olduğu 10 muhteşem ülke!

On yıllardır süren ekonomik, sosyolojik ve psikolojik araştırmalar üzerine sizlere dünyada insanların en mutlu olduğu 10 ülkeyi derledik.

Umarım beğenirsiniz, iyi eğlenceler..

10. İsveç

Karla kaplı ormanların arazisi, kuzey ışıkları ve muhteşem yapıları ile ünlüdür.

9. Avustralya

‘Avustralya’da görülecek her şeyi görmek için bir ömür boyu ihtiyacınız var deniliyor’.Bu kıtada başka kıtalarda bulamayacağınız manzalarar be Büyük Bariyer Reefi bulunuyor.

8. Yeni Zelanda

‘Yüzüklerin Efendisi’ filmleri çıktığından beri herkes Yeni Zelanda’nın ne muhteşem bir yer olduğunu bilir.Yeni Zelanda’da 4.5 milyon kadar az insan yaşıyor.Rahat bir hayat yaşayabilmek için oldukta ideal.

7. Hollanda

Hollanda, yel değirmenleri, sevimli küçük koyunlar, laleler, bisikletler ye rüzgar türbünlerinin ülkesidir.

6. Kanada

Irmaklar ve koylarla süslenmiş Kanada toprakları, fotoğraf’lar için özel olarak tasarlanmış gibi görünüyor. Milli parklar, asılı köprüler, rastgele ayılar, Niagara Şelaleleri – her şey ile gözümüzü büyüleyebiliyor.

5. Finlandiya

Noel Baba efsanesinin dünyaya yayıldığı ülke. Bu ülkenin sert ama güzel doğası şimdiye kadar hiçbir ülkeyle kıyaslanmadı.

4. Norveç

Burada acımasız romantizm,buz,kuzey ışıkları ve bolca manzara bulabilirsiniz.Dağcı sporcuların en çok tercih ettiği ülkelerden biri.

3. İzlanda

Yerel manzara o kadar olağan dışı ki bilim kurgu filmlerini burada CGI olmadan kolayca çekebilirsiniz.

2. İsviçre

Romantik dağ yamaçları, burada yaşayanlar için muhteşem bir görüntüdür ve ayrıca İsviçre Avrupa’nın en dağlık ülkesidir. Ve elbette, İsviçre’de insanlar mutlu edebilme yeteneği ile tanınan dünyaca ünlü çikolata markalarına da sahiptir.

1. Danimarka

Kumlu plajları,oyuncak benzeri çiftlikleri,antik kaleleri,şık gölleri ve dünyanın en anlayışlı insanları.Dünya’daki insanların en mutlu olduğu ülke Danimarka ..!

Daha fazla göster

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: