İlginç Bilgiler

Sizlere Beyin Okuma Yeteneği Kazandırabilecek 7 Psikolojik Yöntem

Birçok insan, zihin okumanın bir çeşit mekanizma kontrolünden başka bir şey olmadığını inanıyor. Karşınızdaki kişinin bir sonraki hamlesini anlıyorsanız o insanı manipüle edebilir ve gelecekte neler yapacağını tahmin edebilirsiniz.

İşin parlak tarafından bakarsak da, birinin zihnini okumak onun bakış açısını anlamamızı ve onunla daha derin bir iletişime geçmemizi sağlar.

1.Vücut dili

Vücut dili bir insanın ne düşündüğünün başka bir işaretidir. Eğer alnı kırışmışsa o kişi streslidir. Nasıl duruyor? Oturuyor mu ayakta mı? Sizde nasıl duruyor?

2. Nefes alıp verişini gözlemleyin

Nasıl nefes alıp veriyor? Eğer sığ bir şekilde alıp veriyorsa stres içinde olduğunun bir göstergesi olabilir. Bir insanın psikolojik durumunu bilmek istiyorsanız, nasıl nefes alıp verdiğini izleyin. Eğer hızlı nefes alıp veriyorsa endişeli olduğu anlamına gelebilir. Sizin bir şeyleri bilmenizi istemiyor anlamına da gelebilir. Bu kişi utangaç veya endişeli biri olabilir hatta bir şeyler saklıyor da olabilir. Eğer birisi rahat bir nefes aldıysa psikolojik durumu sakindir ve bu da söylediklerinin genelde doğru olduğunu gösterir.

3. Gözlerini okuyun

Gözler detektör gibidir. Yapılan araştırmaların da gösterdiği gibi, yoğun düşüncelere daldığınızda göz bebekleriniz büyür. İlginçtir ki, beyninize aşırı yüklendiğinizde de göz bebekleriniz oldukça büyür. Biriyle konuşurken göz bebekleri büyüyorsa, daha sonra küçülüyorsa o kişinin sizin söylediklerinizle pek ilgili olmadığı anlamına gelir. Ancak göz bebekleri büyük kalıyorsa size ve söylediklerinize karşı aşırı ilgili olduğu anlamına gelir.

4. Ses tonunu dinleyin

Ses tonu her şeyi gösterebilir. Kelimeleri söylediği hız. Yavaşsa sakin, hızlıysa endişelidir. Kelimeler onları besleyen enerji kadar önemli değildir. Bunu açıklamaya gerek yoktur. Çünkü ses tonunun ne anlama geldiğini bilirsiniz. Ancak bazen bir şeyleri anlayabilmek için, ses tonuna gerçekten odaklanmamız gerekir.

5. O insanla vakit geçirin

Birinin düşüncelerini gerçekten öğrenmek istiyorsanız onunla vakit geçirin. Bir gün öğlen vakit geçirin ve çok şey öğreneceksiniz. Bu kişiyle zaman geçirdiğinizde, bu kişinin belli durumlarda vereceği tepkileri anlamak daha kolay olacaktır.

6. O insanın enerjinizi absorbe etmediğinden emin olun

Her şey size bağlı. Endişeli bir duruma yaklaşıyorsanız partneriniz bu gerilimi yansıtacaktır. Ancak, daha rahat bir ruh hali ile bir duruma yaklaşıyorsanız, diğer insanların enerjisini absorbe edebilirsiniz. Hepimiz başkalarına nasıl hissettiğini sorabiliriz.

kaynak: filoji.com

Daha fazla göster

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: