İlginç Bilgiler

Zor Durumlardan Kurtulmanıza Yardımcı Olacak 7 Bilmeniz Gereken Bilgi

Her şeyin mümkün olduğu, kendinizi bir aksiyon film senaryosunda bulabileceğiniz bir zamanda yaşıyoruz. En iyi veya en kötü taraf, beklenmedik olayların meydana geleceğini asla bilemezsiniz.

Sorunlarınızdan kurtulmak ve film benzeri maceralarda başarılı olmanıza yardımcı olmak için film benzeri püf noktaları listesi. Hiç bunlardan herhangi birisini denedin mi 🙂

Kelepçelerden Kurtulmak:

Sigara içiyorsanız ve çakmak yerine cebinizde kibrit var ise sakin olun. Doğru zamanı bekleyin ve bir kibrit çekip dişlerinizi kullanarak uc kısmını biraz küçükletin ve resimde gösterildiği gibi deliğe sokun. Tebrikler artık özgürsünüz.

Değerli Eşyaları Gizlemek

Gizliliğinize muhtaç para veya değerli eşyalarınız varsa, burada sizin için kolay bir yöntemimiz var. İhtiyacınız olan tek şey bir sandalye, çekiç, biraz çiviler ve lastik bantlar. Sandalyeyi ters çevirin ve çivileri resimde göründüğü gibi çakın. Lastik bantları resme göre uzatın ve paranızı altına kaydırın.

Klips Kelepçelerinden Kurtulmak

Muhtemelen bu Klips kelepçelerini herkes kullanmıştır. Elleri sıkı bir şekilde sıkıyorlar ve birisi onları kesmedikçe onları açmanın imkânsız gibidir. Onlardan kolayca kurtulabilirsiniz. Ellerinizi başınızın üstünden kaldırın ve ardından hızla aşağı çekin ve aynı anda kollarınızı açın. Ağrıya neden olacak, fakat elleriniz açılacak. Tebrikler özgürsünüz.

Gizli Mesaj Gönderme

Boş bir kağıt parçası, beyaz bir boya kalemi ve bir kaleme ihtiyacınız olacak. Mesajınızı beyaz mum boya ile kağıda yazın. Tamamen boş görünecektir. Birisi okumak istediğinde, işaretçiyle üzerine renk atabilirler. Mesaj büyülü görünecek! Bu yeterli değilse, çeşitli görünmez mürekkepleri limon suyu ve kabartma tozu kullanarak nasıl yapacağınızı öğrenin.

Kapı Açıldı Mı Açılmadı Mı?

Eğer birisinin odanıza girip girmediğini kontrol etmeniz gerekiyorsa, bant ve ip alın. Sadece bir parça tel yapıştırın, böylece kapının biraz üzerine asın. Birisi kapıyı açtığında veya kapıyı araladığında, koyduğunuz ip kapı ile eşiğin arasında sıkışıp kalır. Artık gizliliğinizi korumak için ek adımlar atmanız gerekip gerekmediğini biliyorsunuzdur.

Su Geçirmeyen Kibrit

Dağ yürüyüşçülerin çok işine yarayacak bir bilgi. Islak bir günde kibritlerinizin ıslanmamasını istiyorsanız kibrit uçlarına oje sürmeniz yeterli. Artık ateşinizi yakabilirsiniz.

Daha fazla göster

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: