GALERİ

Ebeveyn Olmaya Hazır Olduğunuzu Gösteren 10 İşaret

1. Bebek sahibi olmak karşılıklı bir karardır.

Sağlıklı bir ilişkinin temeli dürüstlük ve karşılıklı saygıdır. Eşinizin isteklerini görmezden gelemezsiniz. Bu nedenle, gelecekteki anlaşmazlıkları ve yanlış anlamaları önlemek için, bebek sorunlarını önceden tartışmalısınız.

2. Bir bebek aile sorunlarını çözmez.

Bazen bebek ebeveynlerin dikkatini üzerine çekerek “çatlakları kapatabilirler”. Ancak öykünün madalyonun diğer yüzü de var. Doğumundan sonra meydana gelebilecek değişiklikler evliliği daha da kötüleştirebilir. Bebeğiniz bir barış elçisi değil ama kesinlikle mutlu bir ailede doğmayı hak ediyor.

3. Bir bebek sizin hayallerinizdeki yeteneklere  sahip olmayabilir.

Muhtemelen bebeğinizin geleceği ve yetenekleri hakkında belirli hayalleriniz var. Ancak, doğmamış bebeğinizin standartlarınıza uymayacağını anlamanız gerekir. Onu kabul etmeli ve bebeğini, ne olursa olsun sevmelisin.

4. Gelecek hakkında gerçekçi olun.

Mükemmel bir kaygısız ebeveyn nadir görülen bir cinstir. Ama başlamadan önce kendini umutsuz hissetme. Sadece pembe renkli gözlüklerinizi çıkarın küçük kusurlarınızla yüzleşin ve hatalarla çalışmaya hazır olun.

5. Düşüncelerinizi başkalarının standartlarına göre şekillendirmeyin.

İnternet, “doğru yaşam” kriterlerinin tanımlarıyla doludur. Mükemmel anın geldiğinde kimse size söyleyemez. Bunu kendiniz hissedeceksin.

6. Her zaman eğlenceli olacağını düşünmeyin.

Bazı çiftler, bebeği eğlenceli bir süreç olarak görürler. Kesinlikle çok eğleneceksiniz ama aynı sıkıntı ve endişeler de aynı pakette mevcut. Yani hazır ol ve hazırlan.

7. Bebekler çok çeşitli duygularla birlikte gelir.

Tüm bebekler, tatlılık ve karışık duygular arasında bir denge yaratır. Güzel bir melek dünyayı Hulk’un inceliği ile keşfedecek. Sakin ol ve kabul et.

8. “Hamilelik” ve “Kabus” eş anlamlı değildir.

Yükseklik korkusunun üstesinden gelmek için paraşüt atlamak zorunda değilsiniz. Aynı kural hamile kalmak için de geçerlidir. Bazı endişeler önceden azaltılabilir.

9. Bebeğinizle beraber büyümeye hazır olun.

Bebeğiniz karmaşık bir “mekanizmadır”. Ağlama modu her an aktif hale getirilebilir ve hemen kapatmak için herhangi bir anahtar yoktur. Durumla başa çıkmak için kendiniz harekete geçmelisiniz.

10. Ebeveyn olmak sadece siz ve eşinizin kararıdır.

Bebek sahibi olmak sadece senin kararın. İsteklerinizi ve yeteneklerinizi düşünmeli ve başkalarının ne düşündüğünü unutmalısınız.

Daha fazla göster

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: