İlginç Bilgiler

Kusursuz Güzelliğin Şifresi: Altın Oran Hakkında Birbirinden İlginç 7 Bilgi

Güzellik görecelidir. Her insanın güzellik kavramı birbirinden oldukça farklıdır…

Peki ya Altın Oran?

Kimine göre esmer ten kimine göre çilli bir yüz kimine göre de beyaz bir ten. Her yüz şekli birbirinden farklıdır. Tıpkı dünya gibi, dünya üzerindeki yer şekilleri de dünyanın yüzüdür.

1. Dünyanın altın oranı neresidir?

Dünya yörüngesine 23 derece eğimlidir. Dünyanın iki kutup arasındaki oran hesaplamalarında kuzey kutup ve güney kutup arasındaki oran 1,618 ile Mekke’dir.

2. Dünyanın altın oranı Mekke’dir.

Mekke dünyanın altın oranıdır. Hatta Mekke’nin kuzey ve güney kutuplarının kendi aralarındaki oranıda yine 1,618 dir. Mekke’nin altın oranı ise Kâbe’dir. Bu eşsiz güzellik, dünyanın altın oranı olarak bilim ve metafizikçiler arasında yapılan hesaplar doğrultusunda kabul edilen bir gerçektir. dünya yüzünün kusursuzu olarak bilinen 1,618 altın oranı Mekke’dir.

3. Güzellik ve estetiğin şifresi artık çözüldü.

25 yıldır estetik ve güzellik alanında çalışmalar yapan Steven Markout’un yaptığı çalışmalar sonucunda görüldüki kusursuz bir yüzün oranı 1,618 olarak hesaplandığında herkes tarafından kusursuz olarak kabul edilmiştir.

4. Yüzün altın oranından sapmalar olduğunda elde edilen görüntüler.

Yüzdeki altın orandan sapma meydana geldiğinde yüz şeklinin sağa sola kayması gibi karışık görüntüler bulunur. İşte insanoğlunun kusursuz yapısı altın orandaki değerin önemini gözler önüne sermektedir.

5. Altın oranı ilk keşfedenler Yunanlılar ve Eski Mısır’lılardır.

Altın oran ilk defa Eski Mısır ve Yunanlılar tarafından saptanmış fakat bu oran daha çok mimaride kullanılmıştır.

6. Altın oranın matematiksel verilere göre simgesi Fi’dir.

Altın oranın matematikteki simgesi Fi’dir. Ve ondalık sayı olarak değeri ise 1,618033988749894…’tür.

7. Altın oran, evrendeki en kusursuz tek rakamdır.

Bir sayının tersi, 1’in o sayıya bölünmesi ile elde edilen sonuçtur. Altın oranın tersi ise, 1 / 1,618 = 0,618‘dir. Yani altın oranın tersi, kendisinin 1 eksiğine eşittir. Aynı şekilde altın oranın karesi (1,618)2 = 2,618 yani kendisinin bir fazlasına eşit olması gerçekten inanılmaz bir durumdur.

Bu kusursuz hesaplamalar altın oranın evrendeki en kusursuz rakamları olarak adını altın harflerle yazdırmıştır. İşte kusursuzluğun şifresi 1.618 dir.

Daha fazla göster

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: