İlginç Haberler

Dünyanın en uzun heykeli Özgürlük Anıtı’nı ikiye katlayacak

Hindistan’ın Gurjarat eyaletindeki Sadhu adasında yer alacak olan heykelin yapımına başlandı. Söz konusu eser bitirildiğinde dünyanın en uzun heykeli unvanına kavuşacak.

Hindistan’ın bağımsızlık mücadelesine büyük destek veren Sardar Vallabhbhai Patel’in heykeli bitirildiği vakit Özgürlük Anıtı’ndan iki kat daha uzun olacak. Bitmiş hâli 182 metre olacak olan heykel hakkında kapsamlı bir haber hazırlayan Daily Mail, eserle ilgili verdiği derleme haber içerisinde; yapıma dair gerçek görüntüleri de paylaştı.

Önümüzdeki Ekim ayında bitirilmesi planlanan heykelin yeri için son derece güzel bir yer seçilmiş. Sadhu’nun güzel coğrafyasına yerleştirilecek olan heykele yönelik bazı tepkiler de mevcut. Hindistan vatandaşı çoğu kişi heykeli para kaybı olarak değerlendiriyor. Ülkenin önemli iş adamlarından biri olan Vishal Shah, yaptığı yorumda şu ifadeleri kullandı: ”Bu gerçekten saçma bir proje. Bununa ne amaçlanıyor?”

Hindistan’ın son zamanlarda uzay araştırmalarına ve özellikle askeri yatırımlara yaptığı söz konusu gelişim, mimari alanda da kendisini gösteriyor. Önümüzdeki yıllarda Hindistan ile alakalı birçok farklı gelişmeyi duyacağımızın kesin olduğunu belirtelim.

Kaynak: https://storia.me/@karlisto/dunyanin-en-uzun-heykeli-4fqi2g

Daha fazla göster

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: