GALERİ

Görünce Şok Olacağınız 10+ Olasılıksız Kare

Olasılık kuramı rastgele olayların analizi ile ilgilenen bir matematik bilim dalıdır.  Bazen hayatta öyle kombinasyonlar görürüz ki adeta imkansıza şahit oluruz. Hele ki bu olayları bir de fotoğrafa almayı başardık mı, bir günde onbinlerce saniye içinden o inanılmaz anı yakalamış oluruz.

Sizlere böyle anlardan birkaç enstantane sunacağız.

Yukardaki resimde dart oynarken hedefi tam 12’den vurmayı başarmış bir iğne görüyoruz. Kaç puan yazacağımızı bulamadık 🙂

İki farklı lojistik firmasının isimleri bir araya gelince ünlü amerikan pop sanatçısı Taylor Swift in adı çıkıyor.

Bir balonun patlama anını yakalayabilen işsiz bir kardeşimiz.

Az bulunan kelebek türlerini inceleyen bir kardeşimizin kitabına konan az bulunan bir kelebek. Daha da ilginç olanı kendi türünün bulunduğu sayfada, kendi resminin üstüne konmuş.

Güneşin batışı ve onun üstünde çıkan gök kuşağı inanılmaz bir manzara oluşturmuş. Asıl ilginç olanı güneşin, gökkuşağının merkezinde yer alması.

Barda rastgele yanyana oturan iki adamın eşofmanlarında yazan yazıyı birleştirdiğimizde Cookie Monster yani Susam Sokağındaki Kurabiye Canavarı’nın ismi meydana geliyor.

Yatay ve Dikey şekildeki Şimşek parlamısını kameraya yakalamayı başarmış. İlginç olan da ordaki vapurlardan birisinin ismi Perfet Timing yani Mükemmel Zamanlama.

Aynı kelebek kitabındaki gibi burda da bir kuş kendi türünün yazılı olduğu sayfaya bakıp sanki kendisi hakkındakileri okuyor.

Küçüklüğünde resim çekildiği helikopterin, büyüdüğünde kaptanı olan bir Amerikan askeri.

Devasa bir böceğin gölgesininde aynı kendisi gibi çıkması.

Yavru köpeklerin doğum sırasına göre kuyruk hizasındaki benekler.

Üzerindeki T-Shirtte yazan 33607 numarasının dev maraton yarışındaki sıra numarasıyla aynı denk gelmesi büyük bir tesadüf. İmkansız tarafı ise yarışı da 03:36:07 bitirmesi. Saniyesi bile aynı.

Havada çarpışıp birbirinin içine geçen 2 mermi. Olay Çanakkale Gelibolu Savaşında gerçekleşmiştir.

Bir arabanın üstüne düşen ağaç arabayı nerdeyse sıyırıyor. Renginden olsa gerek kardeşi zannetti heralde

Eşsiz dağ manzarasının önünü kapatan bir kamyonet. Neyse ki manzarayı mükemmel bir şekilde tamamlayan bir resime sahip.

 

Daha fazla göster

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: