Diğer

Gerçek hayatta son kabadayı Ramiz Karaeski kim?

Kırka yakın ceza evinde yattı, toplam 43 kişiyi öldürdü. Gaziantepten gelip istanbulun dayısı oldu. Abdullah Palaz Dayının hayatı gerçekten ibret verici. Çünkü hiç kimse durup dururken bir başkasını öldürmez.

Gaziantepten İstanbul Sefirliğine

Normalde başkası bir gazino açsa evelsi gün İstanbulda sağ çıkmazdı. Kurşunlar, silahlar, yağmalar dinmezdi. Fakat nam salmışsan, arka yapmışsan, hele ki bu Genç Dayının eseriyse, DOKUNANA DOKUNURLARDI!

Sürgün edildi

Abdullah Dayı, Konya ceza evine geldiiginde namı kendinden önce gelmişti. ardında bir çok cinayet vardı. Ama onun adına faili mechul cinayetlerde anlatılıyordu. Bu durumda abdullah palaz 10-15 kişinin katili olarak görünüyordu ve adı Konya ceza evinde “Antep Canavarı”na çıkmıştı.

 

Jalal-Abad, Kyrgyz Republic
Penitentiary Facility N° 10 – Prison of enhanced regime (with operational capacity of 1548 inmates)
Facility built in 1964

Konya ceza evine gelişi çarkları yerinden oynattı

Konya ceza evi, ağası bol bir ceza evi idi. Yerli mahkumlar ile yabancı mahkumlar arasında oldum olası bir sürtüşme vardı. Yerli mahkumlar yabancılara heme hemen hiç bir hak tanımıyordu. Bu durum abdullahın yapısında olan bir insan için kabul edilecek bir durum degildi. Yerli mahkumlar idare ile de iş birligi yapıyor ve cezaevini cehenneme çeviriyorlardı. Ama Abdullah gibi bir mahkumun gelişi yerlileri rahatsız etti. Ondan hem çekiniyorlar hemde ona bir seyler yapıp sindirmek gerektigine inanıyorlardı.

Nazım Hikmetle bir koğuşta yattı

Bir donem Nazım Hikmetle aynı koğusta yatmıştır. Daha doğrusu cezaevi müdürüne Nazımı koğuşuna vermesi karşılığında kendisini öldürmeyeceğini söylemiştir. Nazım başka bir cezaevine gönderilene kadar da sözünde durmuş, işini sonra halletmiştir.

Afyon Cezaevi

Abdullah kendisi ile birlikte sürgüne giden onbir arkadası ile Afyon cezaevine geldiğinde gördü ki Afyon cezaevi Konyadanda beter. Berbat bir ceza evi. Yabancıyı yanlız mahkumlar değil idarede sevmiyor. Haksızlıklar diz boyu olmuş. Yerli mahkum acımasız alabildiğine yabancıları ve yoksulları eziyor. İdare ise Abdullah ve arkadaşlarına müthiş düşman. Sanki bütün ceza evi bir yana Abdullah ve arkadaşları bir yana olmuş. İdare tüm disiplinini ve acımasızlığını onlara gösteriyor. Abdullahsa idarenin gözünde tam bir canavar.

Dayının adına yazılan kitaplar

Daha fazla göster

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: