GALERİ

Türkiye’nin En Tehlikeli 5 Mahallesi

Bu mahalleye ölsem bile girmem dedirtecek akıllara zarar 5 mahalle:

5.

SARIGÖL MAHALLESİ – İSTANBUL Gazi Osmanpaşa

Türkiye’nin en tehlikeli 5. mahallelerinden biridir. Sokaklarında hergece çılgın düğünleri olur. Eğlenceli bir yer gibi görünür ama uyuşturucu baskınları konusunda en başlarda olan bölgelerden biridir.

4.

KADİFE KALE – İZMİR

İzmirin en güzel manzaralarından birine sahip bir gecekondu semptidir. Polisin kolay kolay giremediği yerlerden biri olarak bilinir. Sokakta top oynayan çocuklar bile elinizdeki elektronik cihazları almak için saldırabilir. Yolda yürürken yolunu kaybetmiş biri hançeri sırtına yiyebilir.

3.

ÇİLEK MAHALLESİ – MERSİN

Mersin Akdeniz ilçesine bağlı olaylı bir mahalledir. Araçları ve trenleri taşlamakla meşhurdur. Bir kaç yıl önce bir suriyeli çoçuğu kaçırıp 150bin tlfidye istemişler. Amacına ulaşamayınca ne yazık ki çocuğu öldürmüşler.

2.

YÜREĞİR SEMTİ – ADANA

Her nekadar kiremithane Şakir Paşa veya Seyhan demek istesek de özellikle yüreğir ilçesine bağlı 19 Mayıs mahallesiadana polisine illallah ettiren bir yerdir. Olur da burdan geçerseniz sakın ola kavgaya karışmayın sonunuz ya mezar ya da hapishane olur.

1.

ÇİN ÇİN – ANKARA

Ankara’nın en tehlikeli ve en belalı bölgesiydi polisin kolay kolay giremediği söylenir. Yapılan büyük çaplı baskınlarda kilolarca ve silah cephaneleribulundu. Sadece geceleri değil gündüzleri bile girilmemesi gereken yer olarak nam salmıştır. Şafak operasyonu adı altında 2000 polisin katıldığı en büyük temizlik hareketi ve kentsel dönüşüm ile gece konduların büyük çoğunluğunun yıkılmasından sonra neyse ki çin çin bölgesi yıkıldı, fakat hala eski namını korumakta.

Daha fazla göster

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: