İlginç Haberler

Sağlıklı olmasına rağmen belden aşağısını felç etmek isteyen kadın

ABD’de yaşayan 58 yaşındaki Chloe Jennings-White tekerlekli sandalyeden inmiyor. Ancak bunun sebebi bacaklarının çalışmaması değil, yürümek istememesi!

Gerçekten tuhaf bir hayat hikayesiyle karşı karşıyayız. ABD’de yaşayan Chloe epey az kişide rastlanan bir durum olan BIID hastası. Bu hastalığa sahip insanlar vücutlarının bazı bölgelerinin varlığını kabul edemiyorlar. İşte Chloe için bu kabul edememe durumu bacakları için geçerli. Kendisi vücudunun alt kısmının aslında çalışmaması gerektiğini düşünüyor.

Bu durum kadın için o kadar rahatsız edici bir durum ki bacaklarını felç edecek bir cerraha para ödemeye bile hazır. Hatta bunun için bir doktoru bulmuş bile. Ancak doktor 16,000 avro gibi yüksek bir meblağ isteyince Chloe’nin hevesi kursağında kalmış. Zira bu parayı ödeme gibi bir imkânı yok.

Kıymet bilmez!

Chloe aynı zamanda bir nefret objesine dönüşmüş durumda. Çünkü birçok kişi kendisini şımarık ve kıymet bilmez olarak görüyor. Engelli insanların Chloe’ninki gibi çalışan bacaklara sahip olmak her şeyi yapabileceğini söyleyenler işi kadını tehdit edecek kadar ileriye götürüyor. Ancak Chloe bunlara pek kulak asmıyor.

Öyle ki boynunu vurup felçli olmak için yüksek hızda kayak bile yapıyor. Hatta bunun için normalden çok daha hızlı kayıyor. Kendisi gibi insanlarla da bir araya gelen Chloe hissettiklerini “Onlarla beraber bir hilkat garibesi gibi hissetmiyorum, benim gibi binlerce kişi var” diye açıklıyor. Doktorlar Chloe’yle yakından ilgilenip durumunu yakından takip ediyorlar.

Kaynak: https://www.elitereaders.com/woman-can-walk-acts-disabled-wants-doctor-paralyse-waist/

Daha fazla göster

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: