GALERİSinema

İzlerken Sıkılmayacağınız 8 Yabancı Dizi

Ne izlesem derdine son! İşte sıkılmadan izleyebileceğiniz muhteşem diziler!

Yabancı Dizi denildiğinde her insanın takip ettiği en az bir iki dizi vardır. İnternetin yaygınlaşması ile birlikte dizi bağımlıları da artmaktadır. İşte en çok sevilen dizilerden olan 8 dizi!

1. Prison Break

Haksız yere hapse giren Lincoln’ü kurtarmak için bütün yolları deneyen küçük kardeşi işin arkasında büyük bir kumpas olduğunu farkedince geriye tekbir planı uygulamak kalıyor. Dahice hazırlanan kaçış planı için önce hapse giren Michael hapiste karşısına çıkan engelleri ve beklenmeyen sonuçları anlatan efsanevi bir yapım. 4 sezonu soluksuz izlenen bir Dizi karşımızda. Başrollerini Wentworth Miller ve Dominic Purcell paylaşıyor.

2. Mr. Mercedes

Stephen King’in 2014 yılında kaleme aldığı Mr. Mercedes adlı kitabı televizyon dizisi olarak uyarlandı.  Bill Hodges emekkli olmuş ve sorunsuz bir şekilde emeklilik günlerine geçirmeye çaba harcayan birisidir. hayat onun için güzel giderken Hodges adlı bir katilden e-mailler almaya başlar. Bu konuyu araştırdıkça hiç bilmeği geçmişi ile de yüzleşir.
 
3. Band of Brothers

II. dünya Savaşını konu almış gelmiş geçmiş en iyi savaş dizisi olarak geçmektedir.
Dizi, II. Dünya Savaşı sırasında Amerikan ordusunun 506. Alay’ın 101. Hava Gücüne bağlı Easy Bölüğü askerlerinin yaşadıkları tecrübeler esas alınarak kurgulanmıştır. Dizi, öncelikle askerlerin temel eğitim aldığı Georgia’daki Toccoa kampından başlamıştır. Devamında ise Normandiya Çıkarması, Operasyon Market Garden ve savaşın sonunda doğru gerçekleşen Bastogne Savaşı ile sona ermiştir. Dizideki olaylar Ambrose’nin Easy Bölüğünden hayatta olanlar ile gerçekleştirdiği bire bir röportajlar ile şekillendirilmiştir. Ayrıca savaş sonrası hayatta kalmayı başaran askerlerin yazdıkları kitaplardan da yararlanılmıştır.

4. Castle

Rick Castle ün yapmış, yakışıklı ve karizmatik bir cinayet romanı yazarıdır. Kitaplarının ilk baskıları iyi giderken bir dönem hikaye üretme konusunda tıkanma yaşar. Tam da bu sırada bir seri katil cinayet romanlarındaki gibi cinayetler işlemeye başlar. Gözlerin Castle’a çevrilmesi ile hikaye başlar. Polisler ile soruşturmaya yardımcı olmaya çalışırken yeni karakterini de başkomiser de bulunca onlarla birlikte çalışmaya başlar. Soluksuz izleyeceğimiz 8 sezonda Komedi ve aksiyon bir arada…

5. The Mentalist

O ne derse istemsiz olarak yapıyorsunuz. Bazen hipnotize ediyor bazende bilinç altınıza girerek sizlere herşeyi itiraf ettiyor. Muazzam karizması olan şakacı mal mülk ile işi olmayan PAtrick jane Kalifornia Araştırma Bürosuna yardım etmektedir. Red John’un kimliğini bulmaya çalışan ve bu doğrultuda polis ile birlikte çok fazla aksiyon yaşanan Dizi unutamayacağınız bi yapım olarak karşınıza çıkıyor.

6. Mad Men

amerika’nın ve reklamcılık dünyasının kalbi olan New York’ta, 1960’lı yıllarda geçen hikayede şatafatlı reklamcılık dünyasının parlak çocuklarının hikayeleri gözler önüne seriliyor. Değişen zamana uyum sağlamaya çalışan reklam gurusu Don Draper ve ekibi gerçek dünya ve yalanlar arasındaki ince çizgiyi görünmez kılmaya ve 60’lı yılların dekorunda insan doğasının inceliklerine inmeye devam ediyor.  Mad Men üç yıl üst üste En İyi Dizi dalında Emmy ve Altın Küre ödülünü evine götürerek başarısını tesadüf olmadığını da ispatlamıştı.

7. Chuck

Uluslararası teröristler, suikastçılar, silah kaçakçıları… Beynine indirilen bilgilerle kendini birdenbire hükümetin tüm sırlarına vakıf, yürüyen bir bilgisayar olarak bulan Chuck Bartowski’nin mecburen başladığı ajancılık oyununu devam ediyor. Televizyon ekranların en komik ve en duygusal ‘çakma ajanı’ Chuck’ta The O.C.’nin yaratıcısı Josh Schwartz imzası var. Aynı zamanda bir ajana dönüşmek isteyen Chuck başrolümüzdeki Sarah Walker’a aşık olunca olaylar ilginçleşmeye başlıyor.

8. True Detective

İlk sezonun yıldızları Matthew McConaughey, Woody Harrelson, Michelle Monaghan, Michael Potts, ve Tory Kittles’dir. Dizinin sloganı “İnsan En Zalim Hayvandır!” 17 yıl önce işlenen cinayetlerin ardından yakalanamayan bir seri katilin davasını günümüzde, Louisiana Eyaleti Polisi Kriminal Soruşturma Bölümünden iki polis dedektifi tekrar açarlar. David Wiegand, San Francisco Chronicle gazetesinde “Diyaloğu zengin, renkli ve kışkırtıcı” diye yazdı.

kaynak : https://ofpof.com/film/izlerken-sikilmayacaginiz-8-yabanci-dizi

Daha fazla göster

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: