Diğer

Çocuk tacizcisi sapık neden serbest bırakıldı, daha beterini yapsın diye mi?

Her gün başka bir yerden çocuk istismarı haberi geliyor. Artık toplumsal bir öfkeye dönüşmüş durumda konu. Cezalar arttırılacak mı, idam gelsin mi tartışmaları sürerken öyle haberler duyuyoruz ki ‘Cezaların artmasına gerek yok, mevcut yasalar uygulansın yeter’ diyor insan. Son örnek İstanbul’dan…

Taksim Meydanı’nda 17 yaşındaki bir liseli çocuğu taciz eden yaşlı sapık, polis ekiplerince suçüstü yakalandı. Gözaltına alınan sapık serbest bırakıldı. İnanılır gibi değil öyle değil mi?

İsyan ettiren olayın detayları şöyle: İstanbul dışından arkadaşını ziyarete gelen 17 yaşındaki M.Y. Taksim Meydanı’ndaki banklarda otururken yanına 70 yaşındaki sapık V.A. geldi. Çocukla sohbet edip yakınlaşmaya çalışan sapık bir süre sonra çocuğu yürüyüş yapmak için Gezi Parkı’na davet etti.

Yaşlı sapık yürüyüş sırasında çocuğu taciz etmeye başladı. Çocuk uzaklaşıp kurtulmaya çalıştı ancak taciz devam etti. Bu sırada olaya tanık olanlar polise haber verdi.

İhbar üzerine sivil ekipler ikiliyi bir süre takip etti. Bu takip sırasında sapığın çocuğu taciz ettiği kayda alındı. Sivil polisler adamı gözaltına aldı. Çocuk yaşlı sapıktan şikayetçi oldu.

Peki bundan sonra ne oldu dersiniz? Adam sevk edildiği mahkemede serbest bırakıldı.

Böyle bir yargı kararı olabilir mi? Çocuk tacizlerinin, istismarın bu denli tırmandığı dönemde, üstelik de sokak ortasında çocuğu taciz eden bir sapık nasıl serbest bırakılır?

Hakimlerin olaya bakışı buyken cezaları arttırmak ne işe yarayacak ki? Önce yasaların uygulanması, bu tür durumlarda en agresif cezaların verilmesi gerekmez mi?

Kaynak: https://storia.me/tr/@ben/cocuk-tacizcisi-sapik-neden-3qu9on

Daha fazla göster

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: