Diğer

E yuh artık! Eşya paylaşma uygulamasında bir kadına yürüyen ve tehdit eden erkek

Türk erkeği denince aklınıza ne geliyor diye soruluyor ya hani Avrupa’da, Amerika’da. Onu bir de Türk kadınına sorsalar keşke. Gelecek muhtemel cevaplar şöyle olurdu: Abazan, Sapık ve bunun gibi şeyler. Tabi herkes için değil bunlar ama çok denk geliyoruz o yüzden genelleyebiliriz diye düşünüyorum.

Şimdiki “abazanlık” konusu ise bir eşya paylaşma uygulamasında yaşanan diyalog. Bir erkek fotoğrafını beğendiği bir kadına, uygulamanın amacı dışında yürüyor.

Ee ne var bunda diyebilirsiniz. DEMEYİN! Çünkü o uygulamanın bir amacı var ve insanları gereksiz yere meşgul edemezsiniz. Hee ettiniz ve cevabınızı aldınız. O zaman da yolunuza gideceksiniz. Hala da haklıymışsınız gibi üste çıkmaya çalışmayacaksınız. Hele hele de tehdit ETMEYECEKSİNİZ!

Yazışmaların görsellerini aşağıya bırakıyorum. Bir de siz yorumlarda düşüncenizi belirtin, merak ettim.

  1. Görsel

2. Görsel

3. Görsel

4. Görsel

Bu kadın yalnız değilmiş. Daha birçok kadın aynı durumda taciz ediliyor.

Görsellerin kaynağı alttaki bu twit. O twite gelen cevaplar da ayrı sinir bozucu. Yok yakışıklı erkek yazsa daha farklı olurdu, yok adam sevişelim mi dedi sanki amacınız popüler olmak falan. KAFAYI MI YEDİNİZ SİZ?! Sizin “o da kısa şort giymeseydi” diyenden ne farkınız var!

Kaynak: https://storia.me/tr/@otekiadam/e-yuh-artik-esya-35ltno

Daha fazla göster

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: