Diğer

Adriana Lima nasıl ünlü oldu?

Adriana Lima tüm dünyayı kasıp kavuran güzelliği ve ünü ile dönem dönem hala dünya gündemine düşmektedir. Adriana Lima özel hayatı ile de dikkat çeken bir mankendir.

Adriana Lima nerede doğdu?

Gerçek adı Adriana Francesca Lima’dır. 12 Haziran 1981 yılında doğmuştur. Doğduğu yer ise Brezilya’nın Bahia kentidir. Ailesi zengin değildir ve muhafazakârdır.

Adriana Lima’nın mankenlik serüveni nasıl başladı?

13 yaşında iken alış veriş yaparken keşfedilen Adriana Lima keşfedildikten 2 yıl sonra Brezilya güzellik yarışmasına katılmıştır. Henüz 15 yaşında iken katıldığı bu yarışmada (Supermodel of Brazil Model Search) birinci olmuştur.

Daha 15 yaşında olmasına rağmen başarıları hız kesmeden devam ediyor. 1996 yılında yapılan dünya güzellik yarışmasında (Supermodel of the World Contest) ikinci olmuştur.

Genç yaşına rağmen başarı basamaklarını hızla çıkan Adriana Lima bir modellik ajansı ile anlaştı ve New York’a taşındı. Kariyerinin başlarında Adriana Lima ünlü marka defilelerinde görüldü. 1997 ve 1998 yıllarında Vogue ve Marie Claire gibi ünlü dergilerin çekimlerine katıldı.

Adriana Lima’nın en büyük destekçisi sevgilisi Alberto

Kısa sürede bu kadar başarıya imza atan Adriana Lima’nın gerçek yükselişi ise sevgilisi Alberto sayesinde olmuştur. Times Square’deki reklam bilborduna asılan Dominikli sevgilisi Alberto ile beraber çalıştıkları Vassarette reklamı geniş yankı uyandırdı.

Claudia Schiffer, Eva Herzigova, Laetitia Casta gibi dönemin ünlü mankenleri ile beraber 2000’de bir marka kampanyasında yer aldı. Sonrasında ise dünyaca ünlü birçok markanın reklam yüzü oldu. Elle, Herper’s Bazaar gibi bilinen dergilere kapak oldu.

Ve sonunda 1998 yılında hepimizin hafızalarında olan Victoria’s Secret macerası başladı. Çoğumuz Gisele Bündchen ve Heidi Klum ile beraber taktığı melek kanatları hatırlarız. Bu iç çamaşırı defilesinden sonra 2003 yılındaki yine Victoria’s Secret’ın defilesinde açılış mankeni olarak çıktı.

Yıl 2005 olduğunda sınırlı sayıda üretimi olan bir takvim için takvim kızı oldu. Artık en çok kazanan kadınlar sıralamasında yerini alan Adriana Lima 2005 yılında Top 99 Women listesinde birinci sıraya oturdu. Bir yıl sonra 100 Most Powerful People (En güçlü insan) listesine de girmeyi başardı.

Adriana Lima şuanda 2 çocuk annesi olmakla beraber hayırsever kişiliği ile de ön plana çıkmıştır. 2009 yılında Acun Ilıcalı’nın programı “Var mısın Yok musun?” yarışmasına katışmış ve kazandığı ödülü kanserli çocuklara bağışlamıştı.

Kaynak: https://storia.me/tr/@cariiebradshaw/adriana-lima-nasil-unlu-2d6hpx

Daha fazla göster

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: