İlginç Haberler

Turistlere İstanbul turu attıran taksici konuştu: Bi sorun niye yaptım…

Karaköy’den aldığı turistleri Sabiha Gökçen Havalimanı’na götürmek için tam 3 kez köprü geçti. En uyanık taksi şoförlerine bile parmak ısırtacak bu olayın kahramanı olan şoför ilk kez konuştu.

10 yıl hapis talebiyle yargılanan o taksici ‘Evet Sabiha Gökçen’e gitmek için 3 kez köprü geçtim ama ücret almadım’ dedi.

İstanbul’da taksicilik yapan E.C. haftanın en çok konuşulan isimlerinden biri oldu. Ne yazık ki artık hepimizin illallah ettiği ‘şehir turu’ işini öyle abarttı ki, Karaköy’den aldığı Suudi Arabistanlı müşterilerini Sabiha Gökçen Havalimanı’na götürmek için tam 3 kez köprü geçti, epey büyük bir İstanbul turu attırdı, turistler uçağı kaçırdı.

Hakkında “nitelikli dolandırıcılık” suçundan 10 yıla kadar hapis istemiyle dava açılan şoför o günü Habertürk’e anlattı.

“Taksim’de müşterilerden biri indi. Türkçe biliyordu. Bana, ‘Sabiha Gökçen Havalimanı’na ne kadar hızlı gidebilirsin?’ diye sordu. Adama 2’nci köprüyü geçtikten sonra yolda trafik olduğunu söyledim. Köprüyü geçtikten sonra Sabiha Gökçen’e 16 dakika olduğunu gösteren bir tabela olduğunu belirttim. Adam o yoldan gitmemi söyledi. 2’nci köprüyü geçince o tabeladan içeri girdik.

Otoyola saptıktan 1 kilometre sonra müşteriler telefonla birilerini aramaya başladı. Telefonla Taksim’de inen adamla görüştürmek istediler. O karmaşada yolun Sabiha Gökçen çıkışını kaçırdım. Yavuz Sultan Selim Köprüsü’ne gittiğimizin farkında değildim. Bir baktım, köprünün 2 ayağı karşımda. Rengim attı, boncuk boncuk terlemeye başladım. Müşteriler köprüyü görünce kıyameti koparttı. Köprüye girmek zorundaydım. Yolları bilmediğim için en sonunda İkitelli’den çıktım. 2’nci köprü üzerinden Sabiha Gökçen Havalimanı’na gittim.”

Şoför E.C. kimseyi dolandırmadığını söylüyor yani. Her şey yolları tam bilmediğinden olmuş. Havalimanına gelince yaşananlar ise daha da ilginç…

“Taksim’de indirdiğim adam telefonda ‘Arkadaşlarım uçağı kaçırdı, 8 bin lira para vereceksin’ dedi. Bizi havalimanı karakoluna götürdüler. Taksimetre 380 lira para yazmış. Otoban ve köprü ücretleri de var. O gece bana 450 liraya patladı. Müşterilerden 1 kuruş bile almadım. Ben de Arap müşterilerden davacı oldum.”

Olay şimdi mahkemede.

Sonuca yargı karar verecek.

Ama İstanbul’da yaşayan herkes kendi kararını vermiştir bu konuda öyle değil mi?

Daha fazla göster

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: