Genelİlginç Haberler

Hitler güneşi kullanarak dünyayı böyle yakacakmış!

Adolf Hitler dünya tarihinin gördüğü en büyük canilerden biri. O, beyin takımı ve ideolojisi Avrupa’yı cayır cayır yaktı. Afrika’ya ve Rusya’ya uzanan ateş, Müttefikler’in dur demesiyle milyonlarca insan öldükten sonra söndü. Hitler’in yayılmacılığının Türk topraklarına da ulaşacaktı. Çakmak Hattı olarak anılan, kazıklardan oluşan hat Nazi Ordusu için yapıldı. İlber Ortaylı, “O tahtalar mı durduracaktı Hitler’i” diyenlere “Polonyalıların Alman tanklarına karşı süvarilerle saldırıp telef olduğunu hatırlatıyor.

Nazi ordusunun bir kısmı Avrupa’da yayılırken bir kısmı Stalingrad yolunda donarak yok oluyor, bir kısmı da Afrika’da tank üzerinde yumurta pişiriyordu. Çok ayaklı bu büyük savaşa Müttefiklerin adanmışlığı ve tabii Sovyetlerin büyük fedakarlığı dur dedi.

Nazi’lerin, çingeneler, zenciler ve Yahudi’ler üzerinde uyguladı insanlık dışı deneyleri hepiniz duymuşsunuzdur. Bu deneylerin tıbbı da ileriye götürdüğü sıkça söylenir. Hitler, savaşın henüz başında işgal ettiği Fransızlara ait bölge ile demir çelik üretimini rekor miktarda arttırmış ve kimsede olmayan kalitede tanklar ve uçaklar üretmişti. Stuka’ları ve güçlü tanklarıyla resmen ölüm saçtı.

İkinci Dünya Savaşı hakkında hâlâ yeni bilgilere ulaşılıyor. 1945 yılında savaşın bitmesinden sonra yapılan incelemelerle ortaya çıkan Nazi, silahı, Nazi’lerin manyaklığının boyutunu gösteriyor. Hitler, güneş ışınlarını kullanarak şehirleri yakacaktı. Peki nasıl? Üretilen dev bir ayna, güneş ışınlarını yansıtacak ve dev yangınlar çıkaracaktı. Düşünebiliyor musunuz!

Yapılacak dev ayna, 22 bin 236 mil yükseklikte inşa edilecekti. İddiaya göre Naziler bu silah ile ABD’deki şehirleri vuracaklardı. Bu silah şehirleri dakikalar içinde kül edebilir ve okyanusları fokur fokur kaynatabilirdi. Peki atom bombasından daha etkili olan bu silah neden yapılamadı? Sebebi basit. Alman’lar bunu planlasalar da o kadar yüksekliğe çıkmanın formülünü bir türlü bulamadılar.

Aslında bu fikir çok da orijinal değil. Arşimet de Roma donanmasını ayna kullanarak yakmanın formülünü orduya vermişti.

Kaynak: http://www.dailymail.co.uk/news/article-5394705/How-Nazis-planned-send-killer-satellites-orbit.html

Daha fazla göster

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: