İlginç Haberler

Çantasını X-Ray cihazına koymamak için direnen kadın bakın çözümü nasıl buldu

AVM’lerde ve artık metroların hemen hepsinde X-Ray cihazları var. Saldırıları önlemek için hepimiz çantamızı yandaki banda koyup bu aletlerin içinden geçiyoruz.

Ben, benim çantamı aramadıklarında dahi sinirleniyorum. Hayır, genelde üzerimde patlayıcı olmuyor, “temiz” olduğumu ben de biliyorum ama beni iplemeyen güvenlik görevlisi, saldırganları da içeri alır diye düşünerek kızıyorum.

Çin’de yaşanan bu olay ise bambaşka bir korkudan kaynaklanıyor. Kadın çantasının çalınmasından o kadar korkmuş ki ben çantamı bu alete sokmam diye tutturmuş. Aslında benim de aklımdan geçmişti. Lan bu çanta diğer taraftan çıkmazsa ne yaparım? Öyle bir şey olmadı tabii. Kadınınki resmen manyaklık. Manyaklık olan şu:

Kadın çantasını X-Ray’de yalnız bırakmamak için onun yanında cihazın içine girmiş. Bununla da kalmıyor. Çıkınca bir de çantasını kontrol etmiş! Harbiden çok merak ettim, ne var ablacım o çantanın içinde.

Bildiğiniz gibi, X ışınları hücrelerimizi mutasyona uğratabilir ve kansere sebep olabilir. Ancak bu kadının çok umurunda değil gibi.

Aşırı korkan kadın sayesinde X-Ray’e girmiş insan görüntüsünü de görmüş olduk.

Kaynak: https://gizmodo.com/dont-ride-through-x-ray-machines-1823037191

Daha fazla göster

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: