EğitimYaşam

Şimdi bu öğretmen ne yapsın? Lise sınıfındaki rezilliğe büyük öfke

Sosyal medyaya düşen ve bir sınıfta çekilen görüntü büyük tartışma yarattı.

Görüntüde, bir lisede ders anlatmaya çalışan genç bir öğretmen ve o öğretmene olmadık terbiyesizlikler yapan, öğrenciden çok şehir eşkıyasını andıran tipler yer alıyor.

Eğitim sistemine yönelik tartışmalarda tansiyon hiç düşmüyor. Genellikle öğrencilere yönelik şiddet ve öğretmenleri yetersizliğine ilişkindir bu tartışmalar. Bu kez durum çok farklı.

Çorlu Ahi Evran Meslek Lisesi’nde, bir öğrencinin çekip sosyal medyaya yüklediği görüntülere gün boyunca tepki yağdı.

Görüntülerde genç bin İngilizce öğretmeni, lise öğrencilerine ders anlatmaya çalışıyor. Öğrenciler ise tam bir şehir eşkıyası gibi davranıyor. Kahkaha atanından, yanındakiyle bağıra bağıra sohbet edenine, ıslık çalanından ‘hocccaaaa’ diye bağıranına kadar her tip mevcut.

Hele bir çocuk var ki; belli ki okul yerine kesinlikle hastanede olması ve tedavi görmesi gerekiyor. Ders boyunca sınıfta dolaşan, tuhaf hareketler yapan, öğretmene sürekli saçma sapan el şakaları yapan öğrenciye karşı öğretmen son ana dek sabrını zorluyor.

Bu kaos arasında sürekli sükunetini koruyan öğretmen bir türlü sınıfa hakim olamıyor. Bir ara sinirlenip bir çocuğa tokat atıyor ama kimse ‘bana mısın’ demiyor.

Görüntüler benim içimi sızlattı, o gençlerin aileleri yerine ben utandım.

Buyurun bunlar da sosyal medyadaki tepkiler.

Kaynak: https://storia.me/tr/@tinkerbel/simdi-bu-ogretmen-ne-vwnm

Daha fazla göster

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: