İlginç Haberler

Bedavaya çalışmaya bile razı olacağınız şirket: Elon Musk’ın SpaceX’i

Elon Musk

Ironman’in gerçek hali olan Elon Musk gerçek bir deha. Görünüşe göre de çalışanlarına nasıl davranacağını çok iyi biliyor.

Kendisini artık tanımayan yok sanırım. SpaceX’in kurucusu ve CEO’su Elon Musk günümüzün en popüler ve gündemde olan girişimcilerinden biri. Uzay yarışına girerek, şirketlerle değil koca koca devletlerle rekabete giren bu “deli” adam, her hareketiyle başarısını sonuna kadar hak ettiğini kanıtlıyor. Çalışanlarına sağladığı imkân ve olanaklar da bunun en büyük kanıtlarından biri. Bakın bu süper zekâ adam çalışanlarına nasıl davranıyor.

7. Her şeyden önce şirkette yemek, kahve, donmuş yoğurt olan froyo bedava

6. Tanınan aktörler George Takei ve Jeremy Edberg sık sık işçilere konuşmalar yapıyor.

5. SpaceX’de isteyen işçi istediği zaman kendisine masaj yaptırabiliyor

4. Bir çalışan şirketteki ortamı şöyle anlatıyor: “Bir keresinde Jennifer Aniston’ı karşımdaki masada Elon Musk ile yemek yerken gördüm. Tuvalette Joseph Gordon-Levitt ile karşılaştım. Will Smith ve Morgan Freeman da birçok defa şirkete geldi”

3. Kendisi çalışanlarına her zaman cesaret verici özgüven verici mailler atıyor ve onları cesaretlendiriyor.

2. Elon Musk, Yerçekimi ve Marslı gibi uzay filmleri için salon kapatıyor ve tüm çalışanlarını bedavaya film izlettiriyor.

1. Çalışanların söylediğine göre SpaceX’de çalışmanın en büyük artısı şirketin sahip olduğu kültürün bir parçası olmak ve bir roket fabrikasında çalışmak.

Kaynak: http://uk.businessinsider.com/spacex-worker-company-culture-2017-11

Etiketler
Daha fazla göster

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: