GALERİ

Siri’ye Asla Sormamanız Gereken 7 Soru

Apple firmasının sesli asistanı olan Siri isimli uygulamaya soracağınız bazı sorular başınızı belaya sokabilir. Peki bunlar hangi sorular?

Apple’ın sesli asistanı Siri ile konuşurken ağzınızdan çıkanlara dikkat etmenizi öneririz. Soracağınız bazı sorular başınızı belaya sokabilir. İşte o soru ve davranışlar:

7. Cesedi nereye saklayabilirim?

20 yaşındaki Pedro Bravo isimli bir katil tartıştığı ev arkadaşını öldürdü ve Siri’ye cesedi nerede saklayabileceğini sordu. Siri bu soruya “bataklık, dökümhane veya çöplük” yanıtını verdi. Polisler bu soruyu delil olarak kabul etti ve katil bulundu. Siz siz olun ve Siri’ye böyle bir şaka yapmayın.

6. Ambulansı arar mısın?

Siri’nin belki de en önemli özelliği ambulansı arayabilmesidir. Fakat eğer Siri’den ambulansı aramasını rica ederseniz bunu şaka olarak anlayacaktır. Yani acil bir durumda Siri’ye “Siri ambulansı çağır!” diye seslenmelisiniz.

5. Siri’ye tıbbi sorular sormayın!

Siri faydalı bir uygulama olsa da bazı sorular karşısında yanılabiliyor. İnternette dolaşan bir sürü yanlış bilgi var. Ve Siri de bunları gerçek sanabiliyor. Yani en iyisi tıbbi soruları Siri’ye değil bir doktora danışın.

4. Siri’ye 11 Eylül hakkında soru sormayın

Siri’ye 11 Eylül Saldırısı’nı kimin yaptığını sormamanızı tavsiye ederiz. Bildiğiniz gibi bu saldırıyı kimin yaptığı hala gizemini korumaktadır. Kanada polisi, Kanada halkından Siri’ye 11 Eylül ile ilgili sorular sormamasını bizzat istemiştir. Yani Siri’ye bu soruları sormanız başınıza dert olabilir.

3. Siri’ye 108 diyerek şaka yapmayın!

108 numarası aslında Hindistan’ın ambulansı çağırma numarasıdır. Eğer Siri’ye 108 derseniz ambulansı arayacaktır. Türkiye’de iseniz 112’yi, amerika’da iseniz 911’i, İngiltere’de iseniz 999’u aramaya başlıyor. Eğer Amerika’da yaşıyorsanız böyle bir şaka yaptığınız taktirde hapse girebileceğinizi unutmayın.

2. Siri’ye arkadaşınızı aramasını söylemeyin.

Eğer odanızda yalnız değilseniz bu size sıkıntı yaratabilir. Siri kişilerinize etiketler ekleyerek ilişkiler kurabilir. Sevgilinizi aramanızı söylediğinizde babanızı arayabilir. Bu pek sorun olmaz fakat sevgilinizin yanında Siri’ye bu komutu verdiğinizde eski sevgilinizi ararsa sıkıntı olabilir…

1. Siri’ye aşırı küfür etmeyin!

Siri ile sohbet ederken bir çoğumuz argo ve küfürlü kelimeler kullanabiliyor. Fakat Apple’ın Siri’yi geliştirmek için konuşmaları kaydettiğini unutmayın. Bu yüzden Siri ile konuşurken küfür kullanmamanızı öneririz.

kaynak : https://ofpof.com/merak/siri-ye-asla-sormamaniz-gereken-7-soru

Daha fazla göster

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: