GALERİ

Bir Dahi Olma Potansiyelinizin Olduğunu Gösteren 7 İşaret

Dahi olmak için çaba göstermek gerekmez. Her insan yaşam tarzı ile kendiliğinden dahi olabilir.

İşte o işaretler!

1. Geç kalkmak

Enerjik zaman diliminiz gece ise kendinize bir artı verebilirsiniz. Çünkü dahilik sıralamasında bir adım ilerdesiniz. Zeki insanların en büyük ortak özelliklerinden biri sabah kuşu olmamalarıdır. Tüm gün uyuyan bir insan gece ne yapabilir ki? Tabi ki yeni keşifler ve icatlar…

2. Mizah anlayışı

İnsanların çekicilik algıları üzerinden yapılan bir araştırma soyut düşünce ve sözel zeka testlerinden yüksek puan alan kişilerin oldukçu esprili karakterler olduğunu da ortaya koymuştur. Bu nedenle çevrenizdeki kişilere espri yapmaktan çekinmeyin. Tabi ki yaptığınız espriler karşınızdaki insanı güldürebiliyorsa…

3. Tembellik

bilim insanları tembel insanların dahi olduğunu söylüyor. Bu durumun bilimsel bir açıklaması da var. Çok fazla düşünmek ve aşırı entellektüel aktivite kişide fiziksel dağınıklığa sebebiyet vermektedir. Bu da dahilerin hiç bir şey yapmayıp saatlerce uzanıp aşırı düşünmek istemelerini açıklıyor.

4. Seslere karşı hassasiyet

Yemek yiyen kişilerin ağızlarından ses çıkartmasına herkes rahatsız olur ama bu rahatsızlık sizde eğer aşırıya kaçıyorsa ve tepki verecek dereceye kadar geliyosanız dahilik için bir adım öndesiniz demektir. Dahilerin seslere karşı alerjisi olduğu pek çok araştırma sonucunda kanıtlanmıştır. Sadece ses çıkartıp onları sinirlendirmek diğer insanlardan çok daha kolaydır.

5. Uyumadan önce düşünmek

Eğer yatağa yattığınızda uyuyamıyor ve birbiri arkasına gelen düşünceler içerisine dalıyorsanız bir dahi olabilirsiniz. Bu tarz düşünceler genellikle spontan beyin aktiviteleri sonucunda ortaya çıkabiliyor. Karmaşık ve kendiliğinden oluşan beyin aktiviteleri ise genellikle dahilerde görülüyor.

6. Seyahat etme isteği

Eğer yeni keşifler yapmak için ve anılarınıza yeni maceralar eklemek için seyahat etme ve gezme isteğiniz varsa bir dahisiniz demektir. Bu beyninizin yeniliklere açık olduğunu gösterir.

7. Dağınıklık

kaynak : https://ofpof.com/merak/bir-dahi-olma-potansiyelinizin-oldugunu-gosteren-7-isaret

Daha fazla göster

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: