Kişisel Gelişim

Gündelik Hayatta Başarılı Olmak ve 7’den 70’e Herkesin Gözüne Girmek İçin 7 İpucu

Herkes ilgi alanlarına göre başarılı olabilir ancak her konuda başarılı olmak çok daha zordur.

İşte o tavsiyeler…

1. Bilgi edinmek

Çevreniz, aileniz, öğretmenleriniz hepsinin birer makine olduğunu ve bu makineleri ne kadar şarj ederseniz size o kadar saygınlaştıklarını düşünün. İşte elinizdeki fırsat, hangisinin nasıl şarj olduğunu öğrenirseniz ona göre davranabilir ve saygınlığınızı arttırabilirsiniz. Tabiki bununla uğraşmak bir çoğumuza zor geliyor olabilir ancak bir hata, bin yararın önüne geçebilir, bu yüzden ne yapmamanız gerektiğini öğrenmelisiniz.

2. Yapmamamız gerekenler

Hep istediğimiz kişinin gözüne girmek için bir şeyler yapmaya çalıştık, ancak yanlış yaptığımızı hiçbir zaman anlamadık. Yapmamamız gerekenleri bilirsek yapmamız gerekenlere oranla çok daha başarılı oluruz. Karşımızdaki kişi nelerden hoşlanmaz diyerek önümüze bakmamız gerekiyor, sonraki yapacağımız olumlu bir hareket karşıdaki kişinin gözüne girmemize yetecektir.

3. Vizyonumuzu arttırmamız gerek!

Kitap okumak vizyonunuzu arttıracak ve en zor durumdan bile kelime oyunlarıyla kendinizi temize çekmenize yardımcı olacaktır. Ayrıca hayal gücünüzün kapılarını açan kitap sayesinde, olabilecek senaryoları göz önünde bulundurabilecek ve buna göre hareket edebileceksiniz. Kendinizi daha iyi ifade etmek içinde kitap çok önemli bir etkendir.

4. Film izlemek birikimdir

Kitap okumayı sevmiyorsanız,yinede vizyon sahibi olmak istiyorsanız film izlemek size en az kitap kadar birikim sağlıyacaktır. Bir güzel sebepte,konusu geçtiğinde izlediğiniz filmi anlatmak havalı ve harika bir duygu olacaktır.

5. Başarı hep gerekli…

Bir konuda başarılı olmak yetmemeli,her konu üzerinde deneyim kazanmalı ve başarılı olmalısınız. Bunun için dersinize iyi çalışmalı ve her konuda deneyim edinmeliyiz. Yardım gerektiğinde hemen atılmalı ve fırsatımızı asla kaçırmamalıyız. Her kesimin kahramanı olmak sizin elinizde.

6. Cesur olmalıyız!

Cesur olmaktan kastımız elbette kavga etmek ve herkese baş kaldırmak değil. Fikirlerimiz konusunda özgür olmalı ve istediğimizi istediğimiz an söylemeliyiz, gerçekleri söylemek karşındaki kişiyi ne kadar üzse de bu, onun size daha çok saygı duymasını sağlayacak ve sizinle ilgili fikirleri oldukça değişecektir.

7. Gülümsemek

Gülümsemek çoğu zaman yaşadığımız olumsuzlukların üstesinden gelmemizde, etrafımıza ne kadar kötü durumda olsakda belli etmememizi sağlayan önemli unsurlardan biridir. “Düşenin dostu olmaz” sözü buna bir örnek olarak gösterilebilir bu yüzden hep özgüvenli olmalıyız.

Kaynak: https://ofpof.com/merak/gundelik-hayatta-basarili-olmak-ve-7-den-70-e-herkesin-gozune-girmek-icin-7-ipucu

 

Etiketler
Daha fazla göster

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: