Sağlık

Elma Sirkesinin Hiç Bilinmeyen 7 Mucizevi Faydası

Elma sirkesi, kokusu keskin hoş olmayan bir sıvıdır. Faydaları hakkında bir şeyler duymuşsunuzdur, ancak bu bilgiler çok işinize yarayacak.

1. Mikrop düşmanı…

Elma sirkesinin tam bir mikrop düşmanı, mucizevi ilaç olduğu çok net bilinen bir gerçek. Hatta az bir miktar sirke içmenin bakteriyel hastalıklara karşı antibiyotik etkisi gösterdiği biliniyor. Hem de doğal bir yöntemdir.

2. Cildi temizler, sivilceleri yok eder.

Sirke tam bir bakteri düşmanıdır. Bilimsel olarak henüz kanıtlanmış olmasa da sirkenin sivilceleri geçirdiği ve yüzdeki mikropları önemli ölçüde azalttığı biliniyor ve birçok kişi tarafından da kullanılıyor.

3. Tok hissetmenizi sağlar.

Sabah aç karnına suyla seyreltilmiş bir miktar sirke içmek gün boyu sandığınızdan tok hissetmenizi sağlayacaktır. Tabi her dakika doymuş hissetmiş olmayacaksınız. Fakat yapılan araştırmalar hergün sirke tüketenlerin ortalama %10 daha az kalori aldıklarını gösteriyor.

4. Saçlarınızın canlı ve parlak görünmesini sağlar.

Hani demiştik ya tam bir antibakteriyel, sirke saçlara da etki etmeyi başarıyor,
saçlarınızı bir miktar sirke ile yıkamak daha canlı görünmesini ve parlak görünmesini sağlayacaktır. Saçlarınızda ulaşılamayan alanlardaki mikropları da temizleyecektir.

5. Dişlerin temizlenmesini ve sağlıklı görünmesini sağlar.

Dişlerinizi ne kadar fırçalarsanız fırçalayın parlak görünmediğini düşünebilirsiniz.
İşte bu noktada mucizevi yardımcımız sirke devreye giriyor. Dişlerinize süreceğiniz sirke ile dişlerinizin daha temiz ve parlak görünmesini sağlarsınız.

6. Mide ağrılarını azaltır.

Mideniz çok mu yanıyor? Bu dertten muzdarip olanlar sirke kullanabilir. Sirke aslında asidik bir sıvıdır. Ama uzun süre sirke kullanımının mide reflüsüne iyi geleceği bir gerçektir.

7. Güneş yanıklarına iyi gelir.

Daha ne faydası var diye düşünüyorsunuz fakat bütün yararlı özellikleri bu maddelerle sınırlı olamayacak kadar çok fazla. Sirke güneş yanıklarını tedavi etmede mucizevi bir ilaç, güneş yanıklarınıza sirke sürerseniz canınız biraz yanabilir ama kısa sürede iyi gelecektir.

Kaynak: https://ofpof.com/saglik/elma-sirkesinin-hic-bilinmeyen-7-mucizevi-faydasi

Etiketler
Daha fazla göster

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: