Diğer

Baba ve Oğul Hikayesi

6 yaşındaki çocuk bir gün babasına sorar;
– Baba 18 yaşıma girdiğimde bana ne hediye alacaksın?

Babası; “Daha çok var evladım” der.

Aradan yıllar su gibi akıp geçer çocuk 17 yaşındadır ve aniden hastaneye kaldırılır.

Doktor çocuğun kalbinde sorun olduğunu söyler. Çocuk babasına sorar.

– Baba ben ölecek miyim ? Adam ağlamaya başlar cevap veremez .

Çocuk iyileşip evine döndüğünde artık 18 yaşına gelmiştir. Eve geldiğinde yatağının üzerinde bir kağıt görür ve alıp okumaya başlar.

Kağıtta şunlar yazılıdır…

“Sevgili oğlum hatırlıyor musun, “Baba 18 yaşıma girdiğimde bana ne alacaksın.” diye sormuştun. İşte hediyem bu sana, artık kalbim kalbinde atıyor. Sana kalbimi verdim oğlum, iyi ki doğdun.

Acı içinde acı

Evden inip durağa doğru gidiyordum, tekerlekli sandalyede bir çocuk, yanında yaşlı bir teyze, onlara doğru gittim. Çocuk ağır engelliydi. Yaşı 7 – 8 gibiydi. Yanındaki teyze babaannesiymiş, kendimi tutamadım sordum, “ne oldu,” diye. “Ah be evladım doğuştan,” dedi. “Anne babası nerde?” dedim. “Annesi evde ev işlerini yapıyor, babasının da işte..” “Peki babanın psikolojisi nasıl?” dedim. Bir ah çekti, ama nasıl bir ah, başladı anlatmaya, “Öğrendiği günden bugüne, kendisini kaybettiğini, erken işe gittiğini, akşam geç geldiğini, çocuğun odasına gidip saatlerce ağladığını…” Bu arada teyzede ağlıyor, bende ağlıyorum. Babanın kendisini kaybettiğini kendisinden habersiz gibi yaşadığını anlatıyordu. Ancak benim de aynı acıyı her gün yaşadığımdan haberi yoktu.

Daha fazla göster

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: