GALERİ

Hayatınızı Kurtarabilecek 12 Kendini Savunma Tekniği

Televizyonda saldırı haberini izliyoruz, ancak bunun bizim başımıza gelmeyeceğini düşünüyoruz. Bir ninja yada samuray değiliz ama bunları bilmeliyiz.

1. Yumruğunuzu doğru sıkın

Baş parmağınızı açıkta bırakmayın. Böylelikle baş parmağınızın zarar görmesini engellersiniz hem de yumruğunuz daha sert olur.

2. Halatlardan kurtulmak

Yapılması gereken en önemli şey bir boşluk bırakmaktır. Ellerinizi kapalı şekilde bağlamalarını sağlamaya çalışın. Bu durumda elinizi çıkarmaya çalıştığınızda ip biraz esnek olacaktır. İpten kurtulma şansınız artacaktır.

3. Güvenlik açıklarını hatırla

Bir kadının fiziksel gücü, bir erkeğin fiziksel gücünden çok daha az, bu yüzden bir sürpriz üzerinde çalışmanız gerekir. Önemli olan, mümkün olduğunca keskin ve güçlü bir şekilde saldıtmak. Uzun süre düşünürseniz ya da hedefinizi belli ederseniz, düşman ne yapacağınızı anlayacaktır.

4. Güvenlik uygulamalarını kullanın

Modern yöntemleri kullanın. Uygulamalar Family Locator, bSafe ve diğerleri, arkadaşlarınızın ve sevdiklerinizin hareketlerini takip etmeye yardımcı olur ve gerekirse yardım için bir sinyal verir.

5. Bir acil kod kelimesi düşünün

Sevdikleriniz arasında yardım isteyeceğiniz bir durumda “imdat” yada “yardım edin” anlamına gelen bir gizli kelimeniz olsun. telefon etme veya mesaj çekme fırsatınız olursa kimse anlamadan yardım isteyebilirsiniz.

6. Doğaçlama araçları kullanma

Size yardımcı olabilecek herhangi bir nesneyi kullanın. Bir çanta size kalkan olabilir, anahtarınız bir silah. Boynunuzda fular varsa çıkarıp atın. Hızlı düşünüp kendinizi koruyun.

7. Doğru yer ve zaman

Çok önemli eşyalarınızı, cüzdanınızı yada paranızı yerine göre cebinizde taşıyın. Saldırı alacağınız ilk yer çantanız olacaktır.

8. Eğer elini tuttuysan

Kolunu saldırganın baş parmağına doğru döndürün. Ancak unutmayın ki çok hızlı olmalısınız. Düşman planınızı anlarsa elinizi bütün gücüyle sıkacaktır. Bu durumda bacaklarınızı kullanın: kasıklarına, dizlerine ve ayaklarına var gücünüzle tekme atın.

9. Saçlarınızı yakalarsa

Saldırıya giden en popüler yollardan biri mağdurun saçlarını yakalamaktır. Bu teknik sadece acı verici olmakla kalmaz aynı zamanda vücudunuz üzerinde neredeyse tamamen kontrol sağlar. Bu nedenle, öncelikle rakibin elini iki elle tutun: böylece tekrar kontrol altına alacaksınız. Sonra tekrar ayaklarınızı kullanın. Saldırganın elini gevşettiğini hissettiğinizde bırakın ve koşun.

10. Boynunuzu yakalarsa

Saldırgan boynunuzu yakalarsa, panik yapmadan ve hızlıca parmaklarınızı saldırganın gözlerine sokun ve kasıklarına diziniz ile hızlı bir tekme atın.

11. Asansörde

Asansörde güvenmediğiniz biriyle tek kalmayın. Sırtınızı düğmelere doğru çevirin ki asansöre müdahale riskini azaltın. Yüzünüz kapıya dönük olsun.

12. Arabada

Asansör durumunda olduğu gibi, burada da önceden bir saldırıyı önlemek mümkündür. Yabancı ve güveninizin olmadı biriyle arabada gidecekseniz bu kişi ile ilgili her ne toplayabiliyorsanız toplayın. resim, ses, harita bilgisi, kısa video vb. gizlice bir yakınınıza atın. Arabada saldırıya uğrarsanız, saldırıyı önlemek için kasık, burun ve gözlere saldırın.

kaynak : https://ofpof.com/merak/hayatinizi-kurtarabilecek-12-kendini-savunma-teknigi

Daha fazla göster

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: