GALERİ

Öğrendikten Sonra “Nasıl Ya?” Diyerek Uzun Uzun Halı Desenine Bakacağınız 7 Bilgi

Bu bilgileri ne okulda ne de başka bir yerde kolay kolay öğrenemezsiniz… Fakat biz size teker teker sunuyoruz. E hadi yaklaşın!

Görecek ve okuyacaklarınıza hazır olun! Çünkü kesinlikle şaşıracaksınız.
Hayır biz şaşırdık, oradan biliyoruz…

1. “Söz uçar yazı kalır” ile başlayalım…

Hayal kırıklığı yaşamaya hazır mısınız?
Ya size bu sözü yıllardır yanlış anladığınızı söylesek? Burada anlatılmak istenen şey, aslında söz’ün daha çabuk yayılabileceğidir. Söz, dilden dile uçar ve dağılır, yazı ise orada kalır.

2. Mağaza kapıları…

Neredeyse her ilde olan giyim mağazalarının kapılarına hiç dikkat ettiniz mi? Çoğu sensörlüdür. Sizi görür ve açılır. İşte bu dükkanın her kesimden insana hitap ettiğini gösterir.
Lüks markaların mağazalarına baktığınızda, kapıların hep ittirerek açılan dev kapılar olduğunu görürsünüz. Bu da içeriye herkesin giremeyeceği anlamına gelir. Bunlar bilinçli yapılan hareketlerdir.

3. “Öksüz” kelimesi sizce nereden geliyor?

Biz söyleyelim!
Eski Türklerde anneye “ög” denirdi. Bu yüzden “Öksüz” de, “annesiz” anlamına gelir.

4. Kibrit’i yanınızdan ayırmayın…

Kibrit ortamdaki kokuyu çeker. Misafir tuvaletine mi girdiniz? Kokudan kurtulmak mı istiyorsunuz? Banyo içinde birkaç kibrit yakın ve 5 dakika bekleyin. Gidecektir.

5. Çay harareti alır, tabi yüzülürse…

“Çay harareti alır” sözündeki çay, içtiğimiz çay değildir… Üzgünüz fakat gerçekler…

6. Korsanların göz bantları…

İlginç fakat korsanların 2 gözü de gayet sağlıklıdır. Tek gözlerindeki bant ise, geminin içine girdiklerinde karanlığın gözlerini bozmaması içindir. Aşağıda bant çıkar ve gözler karanlığa alışır.

7. Hazır korsan demişken…

Yıllar önce yapılan gemi savaşlarında birçok top kullanılıyordu. Fakat bu toplar filmlerdeki gibi patlamıyordu. Toplar gemiye vuruyor ve parçalanan kıymıklar denizcilere saplanıyordu. Tarihteki birçok korsan savaşında yaşanan ölümlerin çoğu kıymıklar sebebiyledir.

kaynak : https://ofpof.com/merak/ogrendikten-sonra-nasil-ya-diyerek-uzun-uzun-hali-desenine-bakacaginiz-7-bilgi

Daha fazla göster

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: