GALERİ

Bir Ömürlük Hayatta Yemesi Sadece Nadir Kişilere Nasip Olan 8 Pahalı Şey

Bazı şeyler var ki bırakın yemeyi ömrümüz boyunca görmek bile nasip olmaz, işte o ilginç ve pahalı gıdalar…

1. Elmas Havyar

Havyarın dünyanın en lezzetli yiyeceklerinden olduğu biliniyor. Ancak Elmas Havyar, Beluga Balığının yumurtasından elde edilmiş olması sayesinde dünyanın en pahalı 10 yiyeceği listesinde yer alıyor. Bu özelliği sayesinde yalnızca 500 gramı 8400 dolar ila 15500 dolar arasında alıcı bulabiliyor.

2. Yubari Kavunu

Japonya ülkesinde özgü bir meyve olan Yubari Kavunu görünüm itibariyle diğer kavun türlerine benzese de, yalnızca 1 adet satış fiyatı küçük bir servete denk geliyor. Yubari Kavunu satın almak istediğinizde 26 bin doları gözden çıkarmanız gerekiyor.

3. Kuş Kafesi Çorbası

Çin mutfağına özgü lezzetli bir yemek türü olan Kuş Kafesi Çorbası, Hong Kong kentinde hizmet sunan birçok restaurantlarda yalnızca 1 kase olarak 30 dolardan satışa sunuluyor ve 1 kilosu ise 910 dolar ila 4535 dolardan satışa sunuluyor.

4. Kobe Sığır Eti

Wagyu sığırlarından elde edilen Kobe Sığır Eti, dünyanın en pahalı 10 yiyeceği listesinde almasının yanı sıra, ayrıca dünyanın en yağlı etidir. Kobe Sığır Eti yalnızca 1 kilogramı 1000 ila 1500 dolar arasında satışa sunuluyor.

5. Densuke Karpuzu

Oldukça lezzetli bir tada sahip olan ve inanılmaz düzeyde sulu olan Densuke Karpuzunu dünyanın en pahalı 10 yiyeceği listesinde almasını sağlayan en önemli özelliği ise, satış fiyatının 6300 dolar olmasıdır.

6. Durian

Meyvelerin kralı olarak da bilinen Durian, kötü bir tada sahip olmasının yanı sıra, 1 adeti 200 dolardan satışa sunuluyor. İğrenç tadına rağmen Durian meyvesi, bazı ülkelerde yoğun bir şekilde tüketiliyor.

7. Safran

Safran baharatının sadece 1 kilosu ise, 1000 ila 10000 dolar arasında satışa sunuluyor.

8. Beyaz Yer Mantarı

Beyaz Yer Mantarını dünyanın en pahalı 10 yiyeceği listesine dahil eden özelliği, yalnızca 1 kilosunun 2720 dolar ila 8400 dolar arası olmasıdır.

kaynak : https://ofpof.com/merak/bir-omurluk-hayatta-yemesi-sadece-nadir-kisilere-nasip-olan-8-pahali-sey

Daha fazla göster

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: