İlginç Haberler

51. Bölge Deşifre Oldu!

Hakkında sayısız teoriler kuruldu, efsaneler üretildi, birçok filme konu oldu…Amerikan Merkezi Haber alma Teşkilatı’nın (CIA) hazırladığı 407 sayfalık raporda, 51.Bölge’ninvarlığını resmen açıkladı. Raporda CIA, tesisin gizli casus uçaklarının üssü olarak kullanıldığını ifade etti.

1947’de gerçekleşen ve UFO’ların varlığını sorgulatan Roswell Kazası’nın ardından 51.Bölge ile alakalı birçok ayrı görüş ortaya çıktı, ancak bu iddialara kesin cevap alınamadı. Olaydan 66 yıl sonra, CIA oluşturduğu rapor ile bu bölgenin varlığını resmen kabul etti. The Altantic Wire’ın haberine göre, raporda 51. Bölge’nin nasıl kurulduğu, yapılan araştırmalar ve zamanla üssün geliştirilmesi çalışmaları anlatılıyor.

“UFO’lar Değil Gizli Uçaklar Var”
Ancak CIA’in oldukça uzun raporunda, UFO meraklılarının reddetmesi beklenen açıklamalar var. CIA, raporda dünya dışı varlıklara değinmiyor, tersine 51. Bölge’nin “hükümetin gizli U-2casus uçak programının parçası olduğunu” öne sürüyor.

51. Bölge’nin İkinci Dünya Savaşı’nda “hava topçu mezili” olarak kullanıldığını ve o dönemden bu yana asfalt dökülmemiş bir piste sahip olduğunu belirtiliyor.

Raporda asfaltsız pist hakkında açıklama da var:

“Havadan bakıldığında pist asfaltlı gibi duruyor. Ancak yakından bir gözlem, pistin topraktan olduğunu ve kullanılmayan yıllar boyunca bilek seviyesine kadar kumla dolduğunu gösteriyor. Eğer (Tony) LeVier piste inmeye kalksaydı, uçağın tekerleri muhtemelen kuma batacak ve U-2 projesindeki önemli isimler ya yaralanacak ya da ölecekti…”

Gizemli 51. Bölge !
Çöllerle kaplı Nevada’nın nükleer test alanına eklenmesi planlanan yer olarak seçilen 51. Bölge, ABD eski başkanlarından Dwight Eisenhower döneminde onaylandı. Bölge kendi içinde ülkedeki diğer yerlerden ayrılan birçok ilginç kurallara sahip. Bu ilginç kurallar bölge için oluşturulan komplo teorilerini daha da güçlendiriyor:

“YASAK BÖLGE”
* Bölgenin etrafında adım başı yer alan “Dikkat bölgeye girilmez”, “Dikkat fotoğraf ya da video çekilmez” tabelalarındaki uyarılara uymayanlar anında tespit ediliyor. Bu uyarılara uymayıp da belli bir mesafeyi aşarak fotoğraf çekmeye kalkışanlar önce sorgulanıyor sonra para cezasına çarptırılıyor. Bölgenin güvenliğini Gammo Dudes ismi verilen bekçiler sağlıyor.

* Üssün devriye araçları bölgedeki diğer araçlar gibi beyaz renkte. Üzerinde hiçbir iz, işaret yok. Bazı plakalarda bir şey yazmıyor, bazılarında ise sadece sıfır rakamı yazıyor. Ayda iki kez boş plakalı beyaz bir otobüs üssün personelini taşıyor.

“Gizli ve Sessiz”
* Üssün kapısında genelde hareket yok. Giriş çıkışlara ancak belirli saatlerde izin veriliyor.

* Üssün sınırlarını devriyeler bir an bile boş bırakmıyor, deyim yerindeyse bölgede “kuş uçurtmuyorlar”.

* Çölün ortasındaki gizli kameralar gün boyu oradaki gelişmeleri kaydediyor.

* Üssün pistinde sık sık uçaklar inip kalkıyor. Ancak onların üzerinde de hiçbir kayıt numarası ya da amblem yok. 24 saat devriye gezen helikopterler için de durum farksız değil.

* Üsse girip çıkan dev beyaz tırların ne taşıdığını bilen yok. Bunların da üzerinde hiçbir işaret yok.

* Bölgeden kalkan, “Servis otobüsü” dedikleri beyaz otobüslerin nereden kalktığı da muamma.

* Yerli yabancı turistler bölgeye akın ediyor. Ama üssün 50 kilometre uzağında durmak zorundalar. İlerisi “yasak bölge”.

 

Kaynak: www.bianet.org

Etiketler
Daha fazla göster

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: