Diğer

Tehlikeli durumlardan kurtulmanızı sağlayacak 10 etkili yöntem

Kabul etmemiz gerekir ki dışarısı geceleri oldukça tehlikeli bir hal alıyor. Hele hele büyük şehirlerde gece dışarı çıkmak büyük cesaret istiyor. Başımıza ne zaman ne geleceği belli değil. Ben de tehlikeli durumlardan kurtulmanızı sağlayacak 10 etkili yöntemi buldum. Hiç ihtiyacınız olmaması dileğiyle.

10. El bağından kurtulmanın yolu

Burada kilit nokta ip ile eliniz arasında boşluk bırakmak. Bunun için ellerinizi sıkıp birbirine yapıştırın. Daha sonra da ileri geri hareketlerle ipi gevşetmeye çalışın.

9. Banttan kurtulmak

Ellerinizi yukarı kaldırın ve büyük bir hız ile aşağı doğru doğru vurun. Elleriniz arkadan bağlı olsa bile bu yöntem işe yaracaktır.

8. Vücudun hassas yerlerini hatırlayın

Özellikle saldırgan daha güçlü ise sürpriz kozunu oynamak zorundasınız. Vücudun hassas bölgelerine direk ve güçlü bir şekilde vurun. Bu size zaman kazandıracaktır.

7. Telefonunuzun güvenlik uygulamalarını kullanın

Modern hayatın sunduklarını iyi kullanın. Nerede olduğunuzu bildirecek FamilyLocator, bsafe gibi uygulamaları kullanın.

6. Elinizdeki cisimleri kullanın

Elinizdekileri kullanmayı öğrenin. Örneğin çanta bıçaklı bir saldırıya karşı iyi bir kalkan görevi görebilir. Boynunuza doladığınız şalı saldırganın yüzüne atarsanız kaçmak için zaman kazanabilirsiniz. Anahtarı parmaklarınızın arasına sıkıştırırsanız yumruğunuz daha fazla zarar verir. Yaratıcı olun!

5. Biber gazını kolayca ulaşabileceğiniz bir yerde bulundurun

Saldırgan aniden karşınıza çıkabilir. Bu sebeple el çabukluğuna ihtiyacınız var. Eğer biber gazınız varsa (yoksa edinin!) her an ulaşabileceğiniz bir yerde bulundurun.

4. Bilekten yakalanmanız halinde yapacağınız hamle

Eğer saldırgan sizi bileğinizden yakalamışsa yapmanız gereken şey şu: Elinizi sertçe saldırganın baş parmağına doğru çevirin. Fakat bu hamleyi sert şekilde ve hızlıca yapmak zorundasınız. Eğer saldırgan ne yaptığınızı anlarsa bileğinizi daha sert sıkabilir.

3. Saçtan yakalanmışsanız yapmanız gereken hamle

İki elinizle saldırganın bileğini tutun. Bu size belli bir kontrol gücü verecektir. Daha sonra ayaklarınızdan güç alıp hareket ederek saldırganın ellerini gevşetmeye çalışın. Bu durumda saldırgan oldukça avantajlı konumdadır bu sebeple bacak kaslarınıza büyük iş düşüyor.

2. Boğazdan yakalanmışsanız yapacağınız hamle

Ön taraftan saldırıya uğramışsanız daha geniş hamle yelpazesine sahipsiniz. Kasıklara sertçe vurmak ya da gözleri oymak en etkili yöntemlerdendir.

1. Arabadaysanız

Eğer güvenmediğiniz bir kişinin aracına binecekseniz başka birine aracın rengini, modelini, plaka bilgilerini ve bindiğiniz yeri söyleyin. Eğer araba içinde saldırıya uğrarsınız da kişinin hassas noktalarına sertçe vurarak karşılık vermeye çalışın.

 

 

Kaynak: storia.me/tr/@Nactrem/tehlikeli-durumlardan-kurtulmanizi-saglayacak-4gqqpd

Etiketler
Daha fazla göster

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: