GALERİ

Doğada Büyüyüp Gelişmiş 7 İri ve Ürkütücü Hayvan

Birçok hayvan türünü onları en çok gördüğümüz boyutlarda sanıyoruz, fakat her türün kendine özgü büyük gelişim gösteren canlıları var!

Televizyonlar ve artık internet sayesinde birçok hayvan türünün sanılanın aksine daha büyük boyutlarda da olabildiklerini biliyoruz. Hadi gelin o ürkütücü hayvanlara birlikte bir göz atalım!

Merak etmeyin, burada ”Ben fotoşopum!” diye bağıran o saçma derecedeki yılan görselleri yok…

 

1. Bir golf alanındaki gölette bulunan bu timsah kayıtlara büyüklüğü ve ağırlığı ile geçmiş.

2. İri bir japon balığı

Balıklar bulundukları suyun hacmine, yani yaşadıkları alanlarına göre çok fazla büyüyebilirler. Deniz içindeki kafeslerde balık çiftliklerinin kurulması bu yüzdendir. Alanı ne kadar fazla ise balık o kadar büyür.

 

3. Bir yaban domuzu

Çocuğun boyuna bakarak domuzun büyüklüğünü tartabilirsiniz.

 

4. Aklınızdan ”Kurt” geçse de maalesef bu iri bir köpek

Dünya üzerinde birçok köpek her gün deneylere maruz kalıyor hatta savaşlar için iri köpeklerin genleriyle oynandığı bile söyleniyor. İşte iriliği ile bir kurdu anımsatan bir köpek. Uzaktan kurt olarak görülse de gözlerine bakarak bunu anlayabilirsiniz.

 

5. Kucak dolusu bir salyangoz

Salyangozlar kabukları ve nemli ortamlarda sakince yaşamaları ile çok uzun yıllar yaşayabilirler. Tabi bu da büyüyen bir beden demek.

 

6. İrlanda Sığın’ı ile tanışın

Siz fotoğrafa bakıp ”Geyik” deseniz de bu büyük bir geyik türü olan ”sığın”… Normal bir arabanın geçtiği yola bakarak hayvanın boyunu tartabilirsiniz.

 

7. Devasa bir ıstakoz

Etiketler
Daha fazla göster

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: