Bilim

Uzaya otel kurulacak!

Uzay İstasyonu için otel kurulması planlanıyor. Rusya’nın Uzay İstasyonu için kuracağı otelde kalmak için haftalık 40 milyon dolar ödemek gerekecek!

Uzay İstasyonu oteli
Son yıllarda uzay turizmine yönelik önemli çalışmalara imza atıldı. Bunlar genellikle insanları bir kapsül içine koyarak belirli bir katmana kadar çıkıp dünyaya geri dönme odaklıydı. Ancak Rusya uzay turizmi için bundan çok daha fazlasını planlıyor. Rus uzay kuruluşu Roscosmos’un ISS’de lüks bir otel inşa etmeyi planladığını açıkladı. Otelde 1 hafta konaklamak için 40 milyon dolar ödenmesi gerektiğini ve isteyenlerin ek olarak 20 milyon dolar ödeyerek kozmonot eşliğinde uzay yürüyüşüne çıkabileceğini belirtti.

Aşağıdaki resimde inşa edilmesi planlanan uzay turistleri için otel modülünü görebilirsiniz. 23 cm’lik pencereleri bulunacak olan kapsülde 4 adet uyku odası bulunacak. Şirket, otelin hızlı bir şekilde inşa edilebilmesi için 12 kişilik ön talep kontenjanı oluşturdu. 12 kişiden 48 milyon dolar toplanabilirse ve her yıl otelde 6 kişi bir hafta kalırsa, 7 yıl içinde yatırım geri kazanılmış olacak.

kaynak : https://shiftdelete.net/uzay-istasyonu-icin-otel-kurulacak

Daha fazla göster

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: