GALERİ

Tekrar Tekrar Okuyup Şaşıracağınız 7 İlginç Bilgi!

Bu bilgileri muhtemelen ilk kez duyacaksınız, o zaman şaşırmaya hazır olun!

İşte o ilginç bilgiler!

1. Gympie gympie, intihar düşüncelerine neden olabilen bir bitkidir

Gympie gympie, dünyadaki en zehirli bitkilerden biridir ve intihar etmek isteyebilecek kadar güçlü bir nörotoksin salabilir. Isırıklarının acısı o kadar güçlü ki, hayvanlar ve böcekler kendilerini öldürmeye çalışırlar.

2. Davranışlarımızın büyük bir kısmı bilinçaltımız tarafından belirlenir

İnsanlar gelişmiş ve akıllı canlılar olmasına rağmen, bazen beynimizin çok ilkel çalıştığını bilmek sizi şaşırtabilir. Mesela güneşli bir gün bizi sebepsiz mutlu edebilir, bir koku aşık edebilir…

3. Boğulan insanlar Tahoe Gölü yüzeyine ulaşmıyor

Lake Tahoe, Kaliforniya ve Nevada arasındaki Sierra Nevada Dağları’nda yer almaktadır. Derinliklerinde binlerce cesedi barındırdığı biliniyor. Göldeki su çok soğuk olduğundan burada boğulan insanlar yüzeye çıkmıyorlar; bir kişi boğularak ölürse akciğerleri su ile dolar, gazlar birikir ve yüzeye döner. Bununla birlikte, Tahoe Gölü o kadar soğuk ki, gaz birikimine neden olan bakterileri engeller ve ceset yüzeye çıkmaz.

4. Dünyayı tüketiyoruz!

Dünya ekosisteminde yok olan 1 canlı, başka bir canlıyı da tetikler ve zincir bozulur. Bugüne kadar ise birçok canlının türü tükendi. Kısa süre içinde birçoğu daha tükenecek ve dünya yok olacak. Bu bilim insanlarının ön gördüğü bir gerçek. Bu yüzden Mars’a taşınma isteği var.

5. Jöle fasulyesi böceklerden gelen gomalakla kaplıdır

Fasulye tipi jöle fasulyesi yüzeyinin neden sert, gevrek ve parlak olduğunu merak ettiniz mi? Bunun nedeni, Hindistan ve Tayland ormanlarında bulunan böcek kerria lacca tarafından salgılanan yenilebilir bir vernik türü kaplaması olmasıdır.

6. Pamuk Prenses’in sesi

Pamuk Prenses’in arkasındaki sesin sahibi olan aktris Adriana Caselotti, Disney prensesini tekrar dublaj ettikten sonra bir daha asla çalışmadı. Bunun nedeni Disney ile imzaladığı bir sözleşmedir. Şirket, sesinin başka herhangi bir yerde görünmesini istemiyordu.

7. Walt Disney filmlerindeki karakterlerin çoğunun annesi yoktur

Çoğu Walt Disney filminde üzücü bir ayrıntı var. Karakterlerin çoğunun annesi yok. Bunun nedeni, Walt Disney’in annesinin ailesine satın aldığı evde karbon monoksit zehirlenmesinden ölmesidir.

kaynak : https://ofpof.com/merak/tekrar-tekrar-okuyup-sasiracaginiz-7-ilginc-bilgi

Daha fazla göster

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: