GALERİ

Dünya Üzerinde En Yürekli Kişinin Bile 1 Gece Geçiremeyeceği 7 Terk Edilmiş, Ürkütücü Ada!

Bu adaların görüntüleri güzel olabilir, fakat üzerinde 1 gece bulunmak bile o kadar zor ki… Sebeplerini öğreneceksiniz…

İşte o adalar ve hikayeleri…

1. Por-Bazhyn Adası

Geçmiş yıllarda ortaya çıkan bu adada birçok duvar bulunuyor. Nedeni hala çözülememiş olmakla beraber geçmişteki insanların belli bir amaç için yaptığı düşünülüyor. Ayrıca bazı günlerde sular çekiliyor ve adadan sesler yükseliyor.

2. Palmyra Adası

Yakınlardaki yerli halk bu ada için “İblis Adası” diyor. Adanın birçok yeri sığ. Sisli havalarda denizciler bu adada mahsur kalıyor. 1955 yılında birçok denizci burada can vermiş.

3. Geri Dönüş Adası…

Bu ada ise hala gizemini korumakta. Birçok insan bu adaya götürüldüğünü iddia ediyor. Fotoğrafı gösterildiğinde adayı tanıyorlar fakat nasıl gidip geldikleri hakkında fikirleri yok. Bu ada için nükleer deneyler konusu bile konuşuldu fakat hala bir bilgi yok.

4. Miyake-Jima Adası

1960’lı yıllarda adadaki yanardağın patlamasıyla birçok kişi gazdan etkilenerek hayatını kaybetti. Birçok insan ise gaz maskesi ile hayatta kaldı ve adayı terk etti. 2000 yılında tekrar adaya göç başladı fakat insanlar hastalıklar ile mücadele etmeye başladılar.

5. Poveglia Adası

Venedik’te bulunan bu ada bir zihinsel hasta toplama yeriydi. Adanın çoğu yanan insan küllerinden oluşuyor. Oldukça ürkütücü.

6. Bouvet Adası

Bu ada ise çok garip. Burada hiç kimse yaşamamış. Yani geçmişe bakıldığında burada yaşam olma ihtimali çok az çünkü hava hep eksilerde. Fakat karlar eridiğinde havadan görülen bu tekne birçok şeyi değiştirdi. Geceleri ise ışıkların görüldüğü söyleniyor.

7. Gozo Adası, Malta

Bu ada ise dev yapılarıyla ünlü. Çünkü yapıldığı zamanda bu dev taşların nasıl buraya getirildiği ve yerleştirildiği bilinmiyor. Adada dev iskeletler de çıkıyor.

kaynak : https://ofpof.com/merak/dunya-uzerinde-en-yurekli-kisinin-bile-1-gece-geciremeyecegi-7-terk-edilmis-urkutucu-ada?utm_source=ofpof&utm_medium=trend&utm_content=D%C3%BCnya+%C3%9Czerinde+En+Y%C3%BCrekli+Ki%C5%9Finin+Bile+1+Gece+Ge%C3%A7iremeyece%C4%9Fi+7+Terk+Edilmi%C5%9F%2C+%C3%9Crk%C3%BCt%C3%BCc%C3%BC+Ada

Daha fazla göster

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: