Eğlence

Rochester Üniversitesi’nde Yapılan Araştırmaya Göre Türkler Dünyanın En Zeki Toplumları Arasında

İngiltere’deki Rochester Üniversitesi, sık küfür edenlerin nazik insanlara oranla daha zeki olduğunu tespit etti. Buna göre küfür edenler hem zeka testlerinde daha yüksek puan alıyor, hem de sosyal zekası daha gelişmiş oluyor. Türk milletinin küfür potansiyeli ile ilgili videolardan koyalım diye düşündük fakat videoları seyredince çok ağır kaçabilir gibi geldi. Ne kadar hayatın gerçeği olsa da sayfanın çizgisini bozmayalım istedik.   Merak edenler YouTube’da arama bölümünde küfür yazdığınızda çıkan videoları seyrettiklerinde bize hak vereceklerdir. Röportajlarda bile en çok hangi küfrü edersiniz gibi sorulara verdikleri rahat cevaplarda pardon ettikleri rahat küfürlerde ağzımız açık kaldı. Araştırmaya dönersek…

 

Rochester Üniversitesi’nden araştırmacılar, 1.000 kişiye günlük alışkanlıklarla ilgili 400 tane soru sordu.

 

Çalışmanın amacı, hangi davranışların hangi kişilik özellikleriyle ilişkili olduğunu araştırmaktı.

Sorular duşta şarkı söylemekten küfretmeye kadar farklı konularda bir sürü günlük aktiviteyi kapsıyor. İlginç bir şekilde sık küfür edenlerin yüksek IQ’lara sahip olma eğiliminde oldukları sonucu çıktı.

Üniversitenin Kişilik ve Bireysel Farklılıklar dergisinde yayınlanan rapora göre, akıllı insanlar baharatlı kahvaltı yemeye ve evlerinde çıplak dolaşmaya daha yatkın.

Ayrıca, dışa dönük insanların araçlarını hızlı kullanma ihtimalinin daha yüksek olduğu ortaya çıkmış.

4

Ayrıca yapılan başka bir araştırma spor yaparken küfretmenin sizi güçlendirdiğini ve dayanıklılığınızı arttırdığını ortaya koymuş. Çok küfredenler için iyi bir haber daha! 🙂

Araştırmada 29 katılımcıya egzersiz bisikletinde kısa, yoğun çalışmalar küfür ederken ve etmezken yaptırıldı. Sonuçlara göre küfür ederken katılımcıların performansı daha iyi çıktı.

İngiltere’deki Keele Üniversitesi’nden Dr. Richard Stephens “küfür, insanları ağrıya daha çok tahammül edebilir hale getirir” şeklinde nedeni özetliyor. “Bunun muhtemel nedeni, vücudun sempatik sinir sistemini (tehlikede olduğunuzda kalbinizin hızlı atmasını sağlayan sistem) uyarmasıdır.”

Daha fazla göster

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: