Teknoloji

6 yaşında milyoner oldu!

Ryan ismindeki 6 yaşındaki çocuk, Youtube üzerinde oyuncak değerlendirmesi yaptığı Ryan ToysReview isimli kanalıyla milyoner oldu.

Dünyanın en büyük video platformu YouTube, gençlerin para kazanma aracı olurken bu durum milyonlarca doların kazanıldığı yeni bir mesleğin doğmasına da neden oluyor.

‘YouTuber’ olarak anılan bu kişiler platformun özel içerik üreticilerine verdiği reklam payı ile hatırı sayılır gelirler elde ediyor. Ryan ismindeki 6 yaşındaki çocuk, Youtube üzerinde oyuncak değerlendirmesi yaptığı Ryan ToysReview isimli kanalıyla milyoner oldu.

4 yaşındayken oyuncak videoları izlemeye başlayan genç Youtuber bu hobisini paraya çevirdi. Forbes’un yayınladığı yılın çok kazanan Youtube ünlüleri listesinde Ryan ToysReview kanalı vergi öncesi 11 milyon dolarlık gelirle, Smosh ile birlikte 8’inci sırayı paylaştı.

2015’te yayına başlayan kanlda neredeyse her gün bir oyuncak değerlendirme videosu yayınlanıyor. 10 milyon takipçisi olan kanalın sadece Reklam gelirinden aylık 1 milyon dolar kazandığı belirtiliyor. Kanalda artık oyuncakların yanı sıra çocuklara yönelik gıda ve diğer ürünler de sergileniyor.

kaynak : https://www.ntv.com.tr/galeri/teknoloji/6-yasinda-milyoner-oldu,-T5CgeSBTkKJxsH6J9pD8w/H6ZqXIixQkGYIoHQQ9zWoA

Daha fazla göster

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: