Teknoloji

Güneş Küreleri

Enerji

Güneş küreleri ile geleneksel güneş panellerinden 400 kat fazla enerji üretebileceğiz. Güneş enerjisi, kaynağı Güneş olan ısı ve parlak ışıktır. Güneş’in çekirdeğinde yer alan füzyon süreci ile açığa çıkan ışınım enerjisidir.

Güneş enerji panellerinden 400 (kimi kaynaklara göre 10.000) kat daha fazla enerji üretebilen ve saatte 161 km hızla oluşan rüzgara karşı dayanıklı olan bu küreler aynı zamanda yüzeylerini böcek, toz gibi çevresel faktörlere karşı koruyabilecek yapıda tasarlanmışlar. Mevcut sistemlerden güneş kürelerini ayıran en önemli özellik silikon altyapı kullanmak yerine güneş enerjisini yakalayan ve odaklayan balon şeritlerin kullanılması.

Güneş küreleri kullandıkları yazılım sayesinde her zaman güneşe yönelerek güneş enerjisinden daha çok verim elde ediyor. Hatta geceleri yansıyan ay ışıkları ve bulutlu günlerde az miktarda var olan güneş ışıklarını dahi kullanabiliyor.Bu arada söylemek de fayda var bu kürelerin mucidi Alman Mimar Andre Broessel geliştirme aşamasında olan projesi için öngördüğü bütçenin iki katını sponsorlar sayesinde elde etmiş durumda. Umuyoruz ki ticari aşamaya geldiğinde de güzel başarılar elde eder ve yenilenebilir enerji alanında daha güzel icatlar ortaya çıkar ve daha güzel bir dünyada yaşama şansı elde edebiliriz.

[su_youtube_advanced url=”https://youtube.com/watch?v=00C9KebsYVg&feature=youtu.be”]
Etiketler
Daha fazla göster

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: