Bilim

Dünya dışı yaşam bulunduğu iddia edildi!

Dünya dışı yaşam ve evrende yalnız olup – olmadığımız düşüncesi insanlığın en çok merak ettiği konular arasında yer alıyor. Rus kozmonotlar, dünya dışı yaşam için somut kanıtlar bulduklarını iddia etti.

Dünya dışı yaşam ve bakteri

Bilim kurgu filmlerinde, “dünya dışı yaşam” denildiğinde hep başka bir medeniyete ait radyo sinyalleri ve belki de bir uzay gemisi canlandırıldı. Ancak bu durum günümüz için oldukça küçük bir ihtimal. Şu anda elde edilen verilerde gelişmiş bir canlıdan ziyade küçük bir bakterinin bulunma olasılığı bile büyük bir heyecan yaratıyor. Rus Uzay Ajansı, bu dünya dışı canlının bulunmuş olabileceğini öne sürdü.

Rus kozmonotlarının, Uluslararası Uzay İstasyonu dışından toplanan küçük bir bakteri bulduğu bildirildi. Yapılan açıklamadan bu bakterinin dünyamıza ait olmadığı ve bu kalıntının dünya dışı yaşamı işaret edebileceği öne sürüldü. Eğer bu bulgu teyit edilebilirse dünya dışı yaşamın ilk somut kanıtı olacak.

Keşfin yıllar önce toplanan parçalar üzerinde yapıldığı söyleniyor. Rus kozmonot Anton Shkaplerov, incelenen bakterinin ISS modülü fırlatılmadan önce olmadığını ve dünya dışından geldiğini belirtti.

Devam eden incelemelerde bakterinin türü hakkında kapsamlı araştırmalar yürütülüyor.

kaynak : https://shiftdelete.net/dunya-disi-yasam-bulundugu-iddia-edildi

Daha fazla göster

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: