GenelYaşam

Kızını Ölüme Hazırlamak İçin Her Gün Mezara Gidip Yatıyor

Çin’de, hastane masraflarını karşılayamadığı için ölümcül hasta olan kızını ölüme alışsın diye mezara götüren babanın yürek burkan hikayesi.

Çin’in Sichuan bölgesinde çiftçilik yapan Zhang Liyong, maddi imkansızlıklar yüzünden kısa bir ömrü kalan ancak tedavi ettiremediği Akdeniz anemisi hastası kızı Zhang Ixinlei için bir mezar kazdı. Talihsiz adam tüm birikimlerini ciddi bir kan hastalığıyla dünyaya gelen 2 yaşındaki kızının tedavisi için harcadı ve başka çaresi kalmadı. Bu güne kadar tedavi için toplamda yaklaşık 76 bin TL harcadı. Zhang Liyong’un aylık kazancı 287 pound ancak giderek artan masrafların altından artık kalkamıyor.

Baba Liyong, birçok kişiden borç aldıklarını bu nedenle de artık kimsenin borç vermek istemediğini söyledi. Liyong çifti, talihsiz bebeklerine kan nakli sağlamak için ikinci bir çocuk sahibi olmaya karar verdiklerini ancak kan uysa da bu naklin gerçekleşmesini sağlayacak paralarının olmadığını açıkladı.

Masrafların altından kalkamadığı için kızını her gün mezara götürüyor. Liyong, “Sadece bu fikri bulabildim, onu buraya oynamaya getirdim. Huzur içinde yatacağı yer burası. Tek yapabileceğim şey ona her gün eşlik etmek olacak” dedi.

 

kaynak : https://onedio.com/haber/kizini-olume-hazirlamak-icin-her-gun-mezara-gidip-yatiyor-796439

Daha fazla göster

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: